Limitowane Twingo

limitowane-twingo-1

Dla uczczenia zdobytego w 2011 roku tytułu Mistrza Świata Konstruktorów powstało Megane R.S. o nazwie Red Bull Racing RB7. To jednak nie koniec świętowania. Czas na Twingo RBR RB7.

limitowane-twingo-1

Twingo R.S. Red Bull Racing RB7 to samochód, który wykorzystuje bogate doświadczenie Renault Sport, sprawdzone podczas zawodów na torach wyścigowych, w rajdach i na drodze. Wejdzie do sprzedaży w ponad 10 krajach, takich jak: Niemcy, Austria, Francja, Belgia, Luksemburg, Japonia, Węgry, Czechy, Słowacja, Polska i Szwajcaria. W Polsce limitowane Twingo kosztować będzie 57.990 zł.

Pod maską znajdzie się agresywny silnik 1.6 o mocy 133 KM. Sportowe zawieszenie Cup zostało obniżone o 4 mm w stosunku do zawieszenia Sport, które pozwala zwiększyć osiągi dzięki lepszemu rozłożeniu masy samochodu. Ponadto zmieniono ustawienie amortyzatorów I sztywność sprężyn, co ma znacznie poprawić kontrolę nad pojazdem.

Agresywny przód z powiększonym i ustawionym bardziej pionowo logo, jak również przedni zderzak z aerodynamiczną listwą rodem z Formuły 1, a także zdecydowanie sportowy tył z poszerzonymi nadkolami i dyfuzorem to cechy, które świadczą o wyścigowym rodowodzie limitowanego Twingo. Oprócz tego mamy także nadwozie w metalizowanym kolorze Czarna Perła, ze spojlerem dachowym oraz osłonami lusterek bocznych w kolorze Żółty Sirius, a także naklejkę na dach o charakterystycznym dla Renault Sport wzorze szachownicy i naklejki na drzwi „Red Bull Racing”.

Tak jak w modelu Twingo R.S., wnętrze ożywiają żółte przeszycia na kierownicy, fotelach i osłonie zegarów oraz ozdobne elementy deski rozdzielczej w kolorze lśniącej czerni.