Laserowe światła od BMW

Od jesieni 2014 r. BMW będzie pierwszym na świecie producentem oferującym seryjny samochód wyposażony w lampy główne działające w technologii laserowej.

BMW-Laser-Light-1Tym samym BMW i8 zapisze się w historii motoryzacji nie tylko jako sportowy samochód hybrydowy typu plug-in (średnie zużycie paliwa 2,1-0,0 l/100 km, emisja CO2: 49-0 g/km), ale też jako auto fabrycznie wyposażone w najnowszego typu oświetlenie główne – oparte na laserowej technologii zaprezentowanej po raz pierwszy na salonie samochodowym we Frankfurcie w 2011 r.

W bazowej wersji auto jest wyposażone w wysokowydajne i oszczędne lampy diodowe LED, opcjonalnie jednak mieć ultranowoczesną, superwydajną technologię laserową, które oświetla drogę na 600 m przed samochodem. Oznacza to, że i tak imponujący zasięg znakomitych reflektorów diodowych LED ulega podwojeniu. W dodatku nawet na tle niezwykle ekonomicznych lamp LED uzyskujemy kolejną oszczędność energii potrzebnej na oświetlenie drogi o 30%!

Poza ograniczaniem poboru prądu, laserowe światła BMW oświetlają drogę w wyraźnie bardziej intensywny sposób, bez jednoczesnego nagrzewania otoczenia. Światło lampy laserowej jest ekstremalnie jasne, o barwie słonecznej, co ludzkie oko postrzega jako przyjemne.

Źródło: BMW