Land Rover Discovery 4 – idealny na wakacje

Jesteś zapaloną backpackerką albo kochasz wakacje w przyczepie, by zawsze móc zatrzymać się tam, gdzie chcesz? Oto samochód idealny.

Po raz trzeci z rzędu Land Rover Discovery 4 został uznany za najlepszy samochód do holowania przyczep w kategorii do 1900 kg w konkursie „Towcar Awards”. Land Rover Discovery 4 był oczywiście faworytem plebiscytu po wcześniejszej dwukrotnej wygranej. W tym roku ponownie okazał się bezkonkurencyjny dzięki wprowadzeniu do najnowszego modelu ośmiobiegowej, automatycznej skrzyni biegów, poprawiającej jeszcze bardziej płynność jazdy. Dodatkowe usprawnienia w jednostce napędowej spowodowały, że Land Rover Discovery 4 stał się bardziej ekonomiczny i wydajniejszy.

Na ocenę w konkursie „Towcar Awards” mają wpływ wyniki licznych testów symulujących rzeczywiste użytkowanie. W samochodach obciążonych do 85% swojej ładowności sprawdzane jest ich przyspieszenie, stabilność przy wysokich prędkościach, hamowanie, awaryjne zmiany pasa ruchu, ruszanie pod górę oraz testy funkcjonalności. Ta ostatnia ocena dotyczy wyposażenia pojazdu w rozwiązania usprawniające pakowanie bagażu, łącza elektryczne do przyczepy, sprawdza sposób montowania koła zapasowego, a przede wszystkim analizuje technologie usprawniające holowanie.

Dla tych, którzy nie są zapaleńcami podróży w nieznane mamy dobrą wiadomość – Land Rover Discovery 4 sprawdzi się jednak nie tylko na leśnych traktach. Na codzień będzie z powodzeniem służył jako samochód rodzinny, który pomieści wózki, ukochane zabawki i nawet największe zakupy.

land-rover-discovery-4-idealny-na-wakacje-2