Kto szybciej dojedzie na Madonnę?

Już dziś królowa muzyki pop zawita do Warszawy. Ci, którzy zdobyli bilety na koncert Madonny, przygotowują się już pewnie do wyjazdu. Sprawdź ile czasu przyjdzie ci spędzić w podróży.

Czas jaki będziemy potrzebowali na dojazd do Warszawy jest ściśle związany z odległością jaką mamy do pokonania. I tak, najdłużej w trasie spędzą fani jadący ze Szczecina. Dojazd do Warszawy to dla nich prawie 8 godzin spędzonych w samochodzie. Nic jednak dziwnego – czeka na nich aż 508 km. Na drugim biegunie są podróżujący z Łodzi – im dojazd do stolicy zajmie nieco ponad półtorej godziny.

Do Warszawy w czasie poniżej trzech godzin mają szanse dojechać fani z Lublina (165 km) i Poznania (305 km). Kierowcy jadący z Olsztyna (204 km) i Torunia (205 km) powinni na miejsce dotrzeć w czasie nieprzekraczającym 4 godzin. Na trasie z Wrocławia (326 km) zaś fani spędzą ok 4 godzin 44 minut, zaś na drodze z Krakowa (282 km) pond 5 godzin.

Na uwagę zasługują także średnie prędkości jakie kierowcy mogą osiągnąć na poszczególnych trasach. Szczególnie ciekawy jest przykład drogi z Poznania do Warszawy. Jadąc autostradą A2 podróżni pokonują tę trasę ze średnią prędkością ponad 100km /h – i wiemy już dlaczego czas dojazdu jest tak krótki. Generalnie, kierowcy na omawianych trasach będą poruszać się z szybkością oscylującą wokół 60 km/h. Wyjątkiem jest trasa z Łodzi do Warszawy – średnia prędkość wynosi na niej ok 83 km/h. Z kolei prędkość na trasie z Wrocławia do stolicy wynosi prawie 70 km/h. Najwolniej jeździ się na trasie z Olsztyna. Średnia prędkość pojazdów to 52 km na godzinę.