Kto szybciej dojedzie na Madonnę?

0

Już dziś królowa muzyki pop zawita do Warszawy. Ci, którzy zdobyli bilety na koncert Madonny, przygotowują się już pewnie do wyjazdu. Sprawdź ile czasu przyjdzie ci spędzić w podróży.

Czas jaki będziemy potrzebowali na dojazd do Warszawy jest ściśle związany z odległością jaką mamy do pokonania. I tak, najdłużej w trasie spędzą fani jadący ze Szczecina. Dojazd do Warszawy to dla nich prawie 8 godzin spędzonych w samochodzie. Nic jednak dziwnego – czeka na nich aż 508 km. Na drugim biegunie są podróżujący z Łodzi – im dojazd do stolicy zajmie nieco ponad półtorej godziny.

Do Warszawy w czasie poniżej trzech godzin mają szanse dojechać fani z Lublina (165 km) i Poznania (305 km). Kierowcy jadący z Olsztyna (204 km) i Torunia (205 km) powinni na miejsce dotrzeć w czasie nieprzekraczającym 4 godzin. Na trasie z Wrocławia (326 km) zaś fani spędzą ok 4 godzin 44 minut, zaś na drodze z Krakowa (282 km) pond 5 godzin.

Na uwagę zasługują także średnie prędkości jakie kierowcy mogą osiągnąć na poszczególnych trasach. Szczególnie ciekawy jest przykład drogi z Poznania do Warszawy. Jadąc autostradą A2 podróżni pokonują tę trasę ze średnią prędkością ponad 100km /h – i wiemy już dlaczego czas dojazdu jest tak krótki. Generalnie, kierowcy na omawianych trasach będą poruszać się z szybkością oscylującą wokół 60 km/h. Wyjątkiem jest trasa z Łodzi do Warszawy – średnia prędkość wynosi na niej ok 83 km/h. Z kolei prędkość na trasie z Wrocławia do stolicy wynosi prawie 70 km/h. Najwolniej jeździ się na trasie z Olsztyna. Średnia prędkość pojazdów to 52 km na godzinę.