Kolor samochodu jednak nie najważniejszy

Kolor samochodu jednak nie najwau017cniejszy

Kolor samochodu jednak nie najwau017cniejszyMożemy spokojnie obalić mit związany z tym, że kobiety wybierają samochód kierując się jedynie jego kolorem, a nie tak ważnymi elementami jak funkcjonalność czy też parametry techniczne pojazdu.

„W salonie można zauważyć tendencję do zakupu przez kobiety pojazdów wyżej zawieszonych typu SUV. Paniom zdecydowanie zależy na jak najlepszej widoczności – czują się wtedy bezpieczniej i pewniej. Kolejnym ważnym czynnikiem jest zwarta bryła, oraz dobra zwrotność pojazdu. Samochód musi być przede wszystkim łatwy w parkowaniu. Można zauważyć, że coraz więcej kobiet interesuje się parametrami samochodu takimi jak np. spalanie, rodzaj skrzyni biegów czy też typ silnika. Bardzo istotne jest również to czy samochód jest bezpieczny. Kobiety myślą tutaj przede wszystkim o tym, czy pojazd będzie odpowiedni do przewożenia ich pociech.” – mówi Rafał Malik, kierownik ds. sprzedaży samochodów w firmie Auto-Boss

Samochód w rozumieniu kobiet, musi być również bezawaryjny. Sam komfort jazdy również nie jest bez znaczenia. Oczywiście ważna jest również estetyka samochodu – kolor przestał być najważniejszy, ale wciąż jest jednym z ważniejszych kryteriów wyboru wymarzonego samochodu. Panie zwracają uwagę bardziej niż Panowie na wykonanie wnętrza oraz czy tapicerka współgra z kolorem lakieru.

Na końcu warto nadmienić również, że pożądaną cechą pojazdu dla kobiet jest jego funkcjonalność, tzn. czy bez problemu zamontujemy fotelik, czy komfortowo się wsiada oraz wysiada z pojazdu, czy pojazd posiada zestaw głośnomówiący. Podsumowując – auto dla Pań ma być przede wszystkim najwygodniejszym, najbezpieczniejszym oraz nie sprawiającym problemów środkiem transportu.