Kino na kółkach? Zabawka nie tylko dla gadżeciarzy

Przenośne DVD to prosty sposób, aby zafundować swoim pociechom dobrą zabawę podczas podróży. Maluchy oglądają swoje ulubione bajki, podczas gdy my w spokoju prowadzimy samochód.

Przenośne DVDKupiłam przenośne DVD z myślą o dalekich podróżach. Dzieci podczas jazdy często są niespokojne, wiercą się i płaczą. Chciałam, żeby miały jakieś zajęcie – podkreśla Iwona, mama dwóch rozbrykanych bliźniaczek. – Wystarczy, że włączę im bajkę i mogę koncentrować się na jeździe, a co najważniejsze dziewczynki dobrze się bawią. Nie marudzą, a nawet szybciej zasypiają.

Dla mam i dla dzieci

Jaki sprzęt wybrać: panel LCD, palmtopa czy może przenośne DVD? Które z tych urządzeń możemy najłatwiej zamontować? – Dobrym rozwiązaniem dla kierowców-mam, jest przenośne DVD – podkreśla Borys Małysza z Auto Media Max II w Krakowie. – Jego montaż jest prosty i szybki. Wkładamy urządzenie do odpowiedniego stelaża, czy nakładki na zagłówek. Podłączymy zasilacz do zapalniczki i włączamy film. Po podróży ściągamy nakładkę i chowamy sprzęt – informuje. Szybko, bezpiecznie i w miarę tanio.

Wybrać odpowiedni sprzęt

Przenośne DVDPrzenośne DVD możemy kupić już za 300 złotych. Są też droższe modele, które kosztują 2000 złotych. Ich atuty to odtwarzanie różnych formatów plików, lepsza jakość obrazu, więcej wejść USB. W samochodzie można słuchać dźwięku z DVD przez samochodowy sprzęt audio (Audio OUT) lub przez słuchawki. Dobrze wyposażyć maluchy w słuchawki bezprzewodowe. Będzie to dla nich wygodniejsze, a my nie będziemy musiały kolejny raz wsłuchiwać się w bajkowe dialogi, które i tak znamy na pamięć. Wygodne sterowanie zapewnia pilot. Urządzenie może być zasilane z gniazdka 230V, dołączonego zasilacza samochodowego 12V lub oryginalnego akumulatora. Pamiętajmy, że to nasze maluchy mają byc zadowlone z nowego DVD. Warto wybrać taki sprzęt, który będzie odpowiadał ich wymaganiom. Dużo droższy – nie znaczy lepszy.

Łatwa obsługa, szybka instalacja i mamy prawdziwe samochodowe kino. Może dzięki DVD nasze pociechy w końcu polubią dalekie podróże.?