Kim jest Autopolka?

Czytając nasz portal pewnie niejedna z was zastanawia się „kim jest Autopolka?”, niektóre z was deklarują bez namysłu „to ja”, jeszcze inne szukają Autopolek wśród swoich znajomych, koleżanek i dalszych i bliższych krewnych – ogłaszam więc wszem i wobec – skończcie poszukiwania! – Autopolka to ja!

Bardzo chciałabym być jedyną Autopolką w Polsce, muszę jednak szczerze sama przed sobą przyznać, że nią nie jestem. Autopolki to bowiem my wszystkie – kobiety kochające motoryzację, używające samochodów, z miłością pielęgnujące swoje cztery kółka i doceniające, że dowożą nas z miejsca na miejsce. Autopolkami są te, które sportowymi autami mkną po ulicach ekscytując się minimalną ilością sekund do setki i te, dla których samochód to bezpieczna ostoja dla ich dziecka. Autopolkami są moje koleżanki: Maja, która pewną ręką ściskając kierownicę wysyła prowokujące spojrzenia spod świateł i zawsze rusza pierwsza przed każdym mężczyzną, Asia, która rzadko ma okazję prowadzić samochód, ale każdemu przygląda się z niesamowitą atencją i wprawnym okiem estetki ocenia linię nadwozia i funkcjonalność detali, Gabrysia – mama trzylatki, dla której ulubionym elementem jej auta jest ISOFIX, ale gdy nikt nie widzi, a na tylnym siedzeniu nie siedzi jej pociecha uwielbia pojechać trochę szybciej i poczuć adrenalinę i ja… no właśnie a kim ja jestem?

Na użytek niniejszego portalu przyjmijmy, że jestem przedstawicielką was – Autopolek – Autopolką specjalną. Głosem kobiet, które kochają samochody, które nimi jeżdżą i które lubią o tym rozmawiać. Moją rolą na łamach tego portalu będzie bowiem dzielenie się z wami opowieściami o samochodach: moimi motoryzacyjnymi przygodami, ciekawymi spostrzeżeniami i przydatnymi mam nadzieję poradami. Mam nadzieję, że do tego głosu mnie dopuścicie i z zainteresowaniem przeczytacie co tydzień mój weekendowy felieton. Nim to jednak zrobicie pewnie chciałybyście wiedzieć czy mam prawo wypowiadać się waszym głosem?! Nieskromnie powiem, że chyba tak, jestem przecież jedną z was – kobietą, która o samochodach wie całkiem sporo i doskonale wie, że może zawsze wiedzieć więcej.

Ja, Magda, niczym Maja pewnie trzymam rękę na kierownicy, jak Asia zwracam uwagę na wszystkie detale i jak Gabrysia lubię pojechać trochę szybciej, ale zwracam uwagę na bezpieczeństwo. Do tego wszystkiego o motoryzacji piszę od dawna, siedziałam i co najważniejsze jechałam za kierownicą setek samochodów, uwielbiam parkować równolegle tyłem, tłumaczyć mężczyznom co to dwusprzęgłowa skrzynia biegów, na co dzień pracuję przy rekrutacji specjalistów z branży motoryzacyjnej i…. stereotypowo zwracam uwagę na kolor samochodu. 100% kobieta, pełna sprzeczności czyli… .Autopolka :).

Drogie czytelniczki autopolki.pl serdecznie witam was więc w imieniu kobiet – miłośniczek motoryzacji na naszym portalu. Mam nadzieję, że razem stworzymy prawdziwą społeczność kobiet lubiących siebie, swoje samochody i swoje opinie, chętnie wymieniających własne zdania i z zapałem uczestniczącym w życiu motoryzacyjnej AutoPolski. O tym, jak ona wygląda, już za tydzień. Przez najbliższe tygodnie w wakacyjnym nastroju chciałabym wam opowiedzieć, jak Autopolki zwiedzają świat samochodem, co do niego pakują, gdzie ruszają i jakie absurdy spotykają na asfaltowych, żwirowych i piaskowych drogach. Opowiem wam też, jak Autopolka kupuje w naszym kraju samochód (a w zasadzie, jak się jej go stereotypowo sprzedaje) i…. wiele, wiele więcej – świat AutoPolek zmienia się każdego dnia i to jest piękne.

Magda Drzewiecka