Jeden samochód, dwie wersje specjalne

Alfa Romeo także szykuje się na salon samochodowy w Paryżu. Główną bohaterką stosika włoskiej Alfy będzie Mito i jej specjalne edycje.

alfa-mito2

Alfa Romeo przygotował dwie specjalne wersje modelu Mito: SBK i Superbike Special Series. Jak łatwo się domyślić, modele te powstały by promować wspierane przez włoską markę Mistrzostwa Świata Superbike.

Samochody te charakteryzować się będą kilkoma interesującymi akcentami. Jeśli chodzi o Mito SBK, powstanie jedynie 200 egzemplarzy tego modelu. Pod maską każdego z nich znajdzie się silnik o pojemności 1,4 litra i mocy 170 KM.

Mito SBK dostępne będą w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwsza z nich to czarny lakier nadwozia w połączeniu z czerwonym dachem i czerwonymi lusterkami, druga zaś to biała barwa nadwozia z czarnymi lusterkami i czarnym dachem. Całość dopełnia bardzo ciekawy motyw w kolorze szarym, biegnący od maski aż po słupek C. Auto poruszać się będzie na 18-calowych felgach, idealnie komponującymi się z czerwonymi zaciskami hamulcowymi Brembo.

alfa-mito3

W ofercie Mito Superbike Special Series znajdą się z kolei cztery różne kolory nadwozia: czarny, czerwony Alfa, niebieski Tornado i biały Cristallo. Barwy nadwozia będzie można komponować z różnymi kolorami dachu: czerwonym Alfa, niebieskim Tornado i białym Cristallo. Z zewnątrz auto wyróżniać się będzie 16-calowymi felgami oraz zmodyfikowanym tylnym zderzakiem. Na karoserii pojawi się także oczywiście logo SBK, a wnętrze pokryją materiały imitujące włókno węglowe.

alfa-mito4

alfa-mito5

alfa-mito6

alfa-mito7