Jak pokonać zdenerwowanie podczas jazdy?

Zdenerwowanie za kierownicą może być wyjątkowo nieprzyjemne w skutkach dlatego staraj się eliminować już pierwsze jego objawy.

Wydaje się, że jedną z najbardziej stresujących sytuacji z jakimi mamy do czynienia za kółkiem jest jazda do pracy. Po pierwsze, odbywa się zwykle wcześnie rano. Po drugie, w trakcie szczytu komunikacyjnego. Wtedy jazda samochodem już sama w sobie jest stresująca, a poczucie stresu potęguje liczba rond i skrzyżowań. Na nasz stres ma także wpływ zachowanie innych kierowców. Stanie w korkach, uciekające minuty… każda z nas to zna.

Nastaw budzik wcześniej

By uniknąć sytuacji, które stresują podczas jazdy warto stosować się do kilku rad. Przede wszystkim warto po prostu wcześniej wyjechać do pracy. Wcześniejsze wyjście da nam gwarancję spokojnego dotarcia do celu, bez stania w korkach i wściekania się na innych kierowców tylko dlatego, że oni tez później wsiedli do samochodu.

Porozmawiaj

Dobrym sposobem jest też rozmowa z pasażerem, oczywiście jeżeli ten siedzi obok nas. Warto wiec umawiać się na wspólną podróż z koleżanką czy kolegą do pracy i mieć gwarancję, że ten stresujący czas upłynie nam w o wiele milszej atmosferze. Jeżeli nie mamy takiej możliwości zawsze możemy zdecydować się na rozmowę przez telefon… oczywiście za pomocą zestawu słuchawkowego

Inne metody

Podczas stresującej sytuacji zawsze możemy sięgnąć po relaksacyjną muzykę lub zawieszki zapachowe o aromatach, które obniżają napięcie związane ze stresem. Warto też głęboko oddychać z wykorzystaniem przepony. Pamiętajmy jednak, że najskuteczniejszą metodą jest po prostu podchodzenie do tego co dzieje się na drodze z większym dystansem i wyrozumiałością.