Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?

0

W myjni bezprzewodowej wszystko robimy same. To my mamy kontrolę nad tym, jak myć samochód. A wszystko to bez żadnego wysiłku i z przyjemnością.

mb1

Samochód powinnyśmy ustawić na stanowisku w taki sposób, byśmy z każdej strony mogły swobodnie obejść samochód. Mycie będziemy mogły zacząć dopiero po uiszczeniu opłaty – zwykle automaty przyjmują nominały 1-, 2- i 5-złotowe. Niekiedy konieczne może być wrzucenie specjalnego żetonu, który powinnyśmy móc wymienić na pobliskiej stacji. W zależności od tego, co chcemy zrobić, wybieramy odpowiedni tryb mycia. Zwykle programy opisane są w sposób prosty i czytelny. W niektórych punktach możemy spotkać nawet ilustrowane instrukcje.

Płukanie wstępne

Najczęściej do wyboru mamy cztery lub sześć programów. Procedurę mycia rozpoczynamy od mycia podstawowego czyli spłukania zdemineralizowaną wodą całego samochodu. Spłukiwanie zaczynamy od dachu i pomału obchodzimy cały samochód. Pamiętajmy o punktach mniej niedostępnych, takich jak nadkola i progi czy też podszybie.

Mycie

Po spłukaniu całego samochodu przechodzimy do mycia gorącą wodą wymieszaną z detergentem, tzw. mikroproszkiem. To przyjazna dla lakieru samochodowego substancja, która usuwa zanieczyszczenia, a przy tym nie powoduje zarysowań. Na niektórych stacjach możemy skorzystać też z lancy ze szczotką, która przyda nam się do usunięcia naprawdę ciężkich zabrudzeń lub np. umycia felg. Jeżeli takiej lancy niema, pozostaje operowanie strumieniem wody.

Płukanie końcowe

W następnym etapie ponownie wybieramy spłukiwanie i ponownie zaczynamy od dachu. Tym razem to zimna woda spłukuje resztki mikroproszku i resztki zabrudzeń. Po tej czynności możemy nałożyć na naszą karoserię jakąś substancję ochronną, zwykle wosk. Środek ten, nanoszony oczywiście za pomocą gorącej wody, chroni lakier przed działaniem czynników atmosferycznych i drobnych uszkodzeń. Na końcu przechodzimy do nabłyszczania – w ręce bierzemy lancę ze środkiem nabłyszczającym, który zapobiegnie powstawaniu plam i zacieków.

Myjnia bezdotykowa ma wiele plusów. Podstawowym jest to, że jeżeli prawidłowo przejdziemy przez wszystkie etapy, mamy szansę osiągnąć efekt o wiele lepszy od tego, jaki uzyskuje się w myjni automatycznej.