Hyundai w ofensywie!

0

Nowe modele Hyundaia robią bardzo dobre wrażenie. Koreańska marka przeszła do prawdziwej ofensywy produktowej!

Swoją premierę niedawno miały jednocześnie trzy nowe modele Hyundaia – i40, Elantra oraz Veloster. Wydaje się, że głównym założeniem Hyundaia projektując te samochody było zerwanie z nudą. Wprowadzenie powiewu świeżości i nowości. Za rozsądną cenę! Wszystkie samochody wyglądają naprawdę bardzo dobrze.

Nadwozia wszystkich trzech modeli pełne są przetłoczeń i agresywnych linii. To zupełne przeciwieństwo niż to, co obserwować możemy u niemieckich konkurentów. Nie brak także chromu i dbałości o detale. Opływowe nadwozia wszystkich modeli wydają się dobrze przemyślane i zaprojektowane.

Hyundai i40 jak na razie występuje tylko w wersji kombi. Premiera sedana zapowiadana jest na późną jesień. i40 wyposażony jest w adaptacyjne przednie reflektory oraz 9 poduszek powietrznych. Bagażnik pomieści 553 litry, a po złożeniu tylnej kanapy – 1719 l. Oferowany jest z czterema różnymi sinikami oraz w pięciu odmianach wyposażeniowych. Podstawowy i40 kosztuje 84.900 zł.

Hyundai Veloster to oryginalny projekt, posiadający coś, czego nie ma żaden inny producent. Model ten cechuję się tylnymi drzwiami tylko i wyłącznie po stronie pasażera. Dzięki temu, od strony kierowcy Veloster to rasowe coupe, a od strony pasażera, już tylko zwykły hatchback z łagodnie opadającą linią dachu. Tak czy inaczej, Veloster to samochód za którym nie sposób się nie obejrzeć, podobnie jak za Volkswagenem Scirocco, najpoważniejszym konkurentem Velostera. W środku spokojnie zasiądą cztery dorosłe osoby, a pozostanie jeszcze 320 litrów na bagaże. Pod maską Velostra znajduje się jak na razie tyko jeden 140-konny silnik. Ceny zaczynają się od 83.500 zł.

Ostatnią nowością Hyundaia jest model o nazwie Elantra. To chyba na karoserii Elantry jest najwięcej przetłoczeń i ostrych linii. Uwagę zwracają duże reflektory zarówno z przodu jak i z tyłu. Elantra to w pełni rodzinny samochód. Dostępna na razie tylko z jednym silnikiem – benzynowym 1.6 o mocy 132 KM. Elantrę można kupić już za 59.900 zł.