Gwiazdy Hollywood, które jeżdżą Toyotą Prius

Toyota Prius jest ikoną eko-motoryzacji i jednym z najoszczędniejszych samochodów na świecie.  Szczególną popularnością cieszy się w Kalifornii, znanej z proekologicznego nastawienia większości mieszkańców. Priusa upodobały sobie zwłaszcza gwiazdy Hollywood, które łatwo można spotkać na ulicach Los Angeles za kierownicą hybrydowej Toyoty. Należą do nich m.in. Jessica Alba, Natalie Portman, Julia Roberts, Orlando Bloom czy znany z ekologicznego zaangażowania Leonardo diCaprio. Do Priusa chętnie wsiadają młodzi aktorzy, np. Miley Cyrus, jak i legendy srebrnego ekranu, np. Harrison Ford.

W latach 2012 i 2013 Prius był najchętniej kupowanym modelem w Kalifornii. W roku 2014 o włos wyprzedziła go Honda Accord, rozchodząc się w 71 578 egzemplarzach, w porównaniu do 71 210 Priusów. Hondzie udało się zająć pierwsze miejsce, mimo że sprzedaż hybrydowej Toyoty wzrosła w Złotym Stanie o 2%. Wiele jednak wskazuje na to, że w 2015 roku Prius odzyska koronę – jesienią czeka nas premiera długo oczekiwanego nowego modelu 2016.

Będzie to prawdopodobnie jedna z największych sensacji tego roku. Nowy Prius będzie nie tylko oszczędniejszy o 15% od obecnego modelu i znacznie bardziej dynamiczny, nie tylko zainauguruje wprowadzanie przez Toyotę do kolejnych modeli modułowych platform TNGA nowej generacji, ale też czeka go rewolucja w designie. Prius 2016 wyglądem ma przypominać bardzo odważny w stylistyce model C-HR, którego premiery spodziewamy się również na przełomie 2015 i 2016 roku. Niegdyś bardzo odważna stylistyka Priusa wielu kierowcom już się nieco opatrzyła, dlatego zdecydowane zmiany designu na bardziej sportowy będą mile widziane wśród miłośników modelu.