Główne grzechy kierowców

Połowa niemieckich kierowców korzysta z telefonów komórkowych podczas jazdy. Jeszcze więcej przyznaje, że miałoby problemy z ponownym zdaniem egzaminu na prawo jazdy.

Jakie s gwne grzechy kierowcw

Z najnowszych statystyk Unii Europejskiej wynika, że w roku 2009 w wypadkach drogowych w Europie obrażenia odniosło ponad 1,5 miliona osób. Ford zlecił przeprowadzenie ankiety na temat bezpieczeństwa na drogach, aby poznać zachowania kierowców w ruchu drogowym i ustalić, które elementy z zakresu bezpieczeństwa montowane na pokładzie samochodu cieszą się najwyższym uznaniem.

Nieposkromiony apetyt

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Ford Motor Company wynika, że kierowcy z Europy zbyt łatwo tracą koncentrację za kierownicą. Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród ponad 4300 kierowców z Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii potwierdzają, że niepokojąco duża liczba użytkowników dróg naraża siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Główne grzechy kierowców to przede wszystkim rozmowa przez telefon komórkowy oraz jedzenie i picie podczas jazdy. Co ciekawe, kierowcy zdają sobie sprawę ze swoich niskich umiejętności panowania nad pojazdem, bo aż 62% ankietowanych przyznaje, że miałoby problemy z ponownym zdaniem egzaminu na prawo jazdy!

Drugi raz? Nie zdam!

Niemal połowa użytkowników pojazdów z Niemiec korzysta z telefonów komórkowych podczas jazdy. Bardziej zdyscyplinowani pod tym względem są Brytyjczycy , gdzie tylko 6% ankietowanych wykonuje połączenia telefoniczne prowadząc pojazd. Z kolei 50% zapytanych Włochów uważa się za dobrych kierowców i nie przewiduje żadnych problemów z powtórnym zdaniem egzaminu na prawo jazdy. Za to aż 43% zmotoryzowanych Włochów przyznaje się do prowadzenia pojazdu trzymając kierownicę tylko jedną ręką, a 14% z nich pisze wiadomości tekstowe w ruchu.

Źródło: Ford