Fiat Sedici po zmianach

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2006 roku do dziś sprzedało się w Polsce 5 812 sztuk modelu Sedici. Po pięciu latach przyszedł czas na drobne zmiany.

Fiat Sedici nie jest hitem sprzedaży Fiata, ale to solidny i porządny samochód. Teraz został odświeżony i szykuje dla klientów kilka nowości – zarówno estetycznych jak i technicznych. Sedici oferowany będzie w trzech wersjach wyposażenia (Fresh, Dynamic, Emotion), z dwoma silnikami (benzynowy 1.6 120 KM oraz turbodiesel 2.0 16v Multijet 135 KM), z napędem zarówno na oś przednią, jak i z napędem na cztery koła.

4×2 czy 4×4?

W przypadku ostatniej opcji wybór napędu między 4×2 a 4×4 odbywa się za pomocą przełącznika znajdującego się na tunelu centralnym obok kierowcy. System napędu wyposażony jest w funkcję automatycznego dołączania tylnej osi, a dzięki elektronicznemu sterowaniu trakcją system automatycznie reguluje rozłożenie momentu obrotowego na obie osie, co sprzyja obniżeniu zużycia paliwa. Natomiast w przypadku wyboru trybu napędu 4×4, mechanizm różnicowy jest blokowany, a moment obrotowy rozłożony jest po połowie na przód i na tył.

Garść nowości

Nowością są również zewnętrzne lusterka, które są teraz pokryte szarym metalizowanym lakierem i posiadają wbudowane kierunkowskazy oraz regulację elektryczną. W palecie kolorów pojawił się również nowy kolor – fioletowy Patchanca. We wnętrzu zaś pojawi się nowa tapicera – ale tylko w wersji Emotion.

Jeśli chodzi o wyposażenie seryjne, w porównaniu do poprzedniego modelu dodano możliwość zamówienia systemu ESP w wersjach Fresh oraz Dynamic, natomiast w wersji Emotion wyposażeniem standardowym stał się Pakiet Bezpieczeństwo zawierający kurtyny powietrzne oraz ESP. W najwyższej wersji Emotion dostępny jest na zamówienie nowy system nawigacji Bosch z 5-calowym ekranem dotykowym z czytnikiem CD/MP3, Bluetooth, portem USB oraz obsługą iPhone/iPod.

W promocyjnej ofercie Fiata nowe Sedici można kupić już za 49 990 zł.

Fiat Sedici po zmianach3

Fiat Sedici po zmianach4

Fiat Sedici po zmianach5