Citroen zdradza szczegóły nowego Grand C4 Picasso

CITROËN prezentuje pierwsze zdjęcia nowego CITROËNA GRAND C4 Picasso. Sylwetka auta zdecydowanie różni się od wersji 5-miejscowej, a jego koncepcja łączy przestronność wnętrza i płynność linii.

Zastosowanie nowej modułowej platformy EMP2 (Efficient modular Platform 2) umożliwiło zwiększenie rozstawu osi do 2,84 m (największy w kategorii), co, przy zachowaniu tej samej długości co poprzednia generacja tego modelu (4,59 m), pozwala zaoferować:

  • więcej możliwości adaptacji wnętrza, dzięki składanemu trzeciemu rzędowi foteli, który pozwala przyjąć na pokład 7 pasażerów;
  • większą przestronność i najwięcej w tym segmencie przestrzeni w 2. i 3. rzędzie;
  • łatwiejszy dostęp do kabiny, w szczególności do 3. rzędu, dzięki optymalizacji sposobu otwierania drzwi;
  • większą objętość ładunkową, dzięki zwiększeniu pojemności bagażnika o 69 litrów (645 litrów VDA i ponad 700 litrów po przesunięciu foteli 2. rzędu maksymalnie do przodu).

Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso wyposażony jest w nowy silnik BlueHDi, który osiąga moc 150 KM przy emisji jedynie 110 g CO2 /km w wersji z manualną skrzynią biegów, i 117 g CO2/km w wersji z przekładnią automatyczną.

grand-citroen-c4-picasso-2

grand-citroen-c4-picasso-3

Design CITROËNA GRAND C4 Picasso różni się od stylu 5-miejscowej wersji tego modelu (specyficzny „technologiczny” przód, dekoracyjne listwy dachowe, oryginalne światła tylne LED z efektem 3D).

Model ten posiada również wszystkie atuty nowej generacji C4 Picasso, tj.:

  • wnętrze utrzymane w stylu loft, które wyróżnia się czystością linii i oferuje wyjątkowy komfort jazdy wszystkim pasażerom, dysponując, oprócz Pakietu Lounge, nawiewami powietrza dla pasażerów w 3. rzędzie.
  • technologie poprawiające komfort jazdy, a wśród nich w pełni dotykowy tablet 7” i panoramiczny ekran HD 12’’;
  • innowacyjne rozwiązania ułatwiające prowadzenie samochodu, takie jak zastosowana po raz pierwszy w tym segmencie Kamera 360, dostępna już w momencie wprowadzenia na rynek;
  • poprawione komfort i trzymanie się drogi dzięki zastosowaniu elektrycznego wspomagania układu kierowniczego i optymalizacji zawieszenia.

grand-citroen-c4-picasso-4

grand-citroen-c4-picasso-5

grand-citroen-c4-picasso-6

Źródło: Citroen