Facelifting Forda Kugi

Ford poważnie interesuje się segmentem SUV-ów. Już niedługo zostaną wprowadzone nowe modele, na pierwszy ogień pójdzie jednak Kuga, która zyska odświeżony wygląd.

ford-kuga2

Ford szacuje, że w ciągu najbliższych pięciu lat sprzedaż samochodów klasy SUV na rynku europejskim zwiększy się o 34%. Plany sa zatem jasne – rozszerzyć gamę modeli tego typu w Europie, aby powtórzyć sukces odniesiony na rynku północnoamerykańskim i w innych regionach.

Ford planuje sprzedać ponad milion SUV-ów w Europie w ciągu kolejnych sześciu lat, przez co do roku 2016 samochody tej klasy będą stanowiły jeden na dziesięć samochodów sprzedanych przez Forda w tym regionie.

Pierwszym elementem tej układanki będzie odświeżony Ford Kuga, który zostanie wprowadzony pod koniec tego roku. Zmieni się oczywiście stylistyka auta, która będzie zgodna z najnowszymi trendami marki, będzie także lepsze wyposażenie i zaawansowane technologie. Na pokładzie nowej Kugi znajdzie się m.in. innowacyjny system zdalnego otwierania pokrywy bagażnika poprzez wykonanie odpowiedniego ruchu stopą pod tylnym zderzakiem.

ford-kuga3

ford-kuga4

ford-kuga5