Dźwięk z najwyższej półki w twoim samochodzie

W ciągu roku spędzamy w samochodzie niezliczoną liczbę godzin słuchając przy tym zwykle naszej ulubionej muzyki.

Rozwiązaniem może być samodzielna modyfikacja systemu audio – wystarczy zainwestować kilkaset (lub kilka tysięcy złotych) i stworzyć system audio zgodny z naszymi oczekiwaniami. Możemy też podczas wymiany samochodu na nowy sięgnąć po markę z wyższej półki oferującą system audio którejś z renomowanych firm. Jedną z firm specjalizujących się w dostarczaniu perfekcyjnego dźwięku jest Bang & Olufsen znany z ręcznie wykonanych komponentów systemu audio. Pierwszym efektem współpracy Duńczyków z koncernami samochodowymi było wykonanie w 2005 roku systemu audio dla Audi A8, które zdefiniowało na nowo segment samochodowych systemów audio.

Jak na koncercie

Możliwość redefinicji samochodowego systemu audio przez Bang&Olufsen oparta jest na ponad 8 dekadach spędzonych na poszukiwaniach i ciągłym rozwoju w dziedzinie akustyki. Przełomowe produkty takie jak BeoLab8000 (jeden z pierwszych głośników na świecie z wbudowanymi wzmacniaczami i designem, który elektryzuje) oraz BeoLab5 (jeden z najlepszych i najbardziej zaawansowanych głośników) dały Bang & Olufsen unikalne kompetencje w tym zakresie. Kolejną opatentowaną przez Bang & Olufsen technologią jest Acoustic Lens Technology (ALT) – rozwiązanie wyzwania, że w samochodzie praktycznie nikt nie siedzi dokładnie pośrodku. Zaawansowane przetwarzanie sygnału cyfrowego rekompensuje fakt, że w samochodach ani głośniki, ani pasażerowie nie znajdują się w optymalnej pozycji. Opatentowane algorytmy Bang&Olufsen (znane pod marką TrueImageTM) służą tworzeniu określonych opóźnień i wyrównywaniu każdego z gośników, co sprawia, że rozprowadzany dźwięk jest perfekcyjny i w pełni cieszy słuchaczy. ALT sprawia, że pasażer słyszy dźwięki o idealnym balansie bez względu na to czy siedzi z prawej, czy z lewej strony. Dzięki temu bez względu na ilość pasażerów w samochodzie scena znajduje się przed każdym z nich – jak na prawdziwym koncercie.

Wygląd ma znaczenie

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Nie tylko w przypadku samochodu, ale także systemu audio. Eleganckie elementy od od razu rzucają się w oczy i podkreślają doskonałą jakość wykonania zapowiadając niesamowite efekty dźwiękowe. Oczekiwania te są zaspokajane zaraz po włączeniu muzyki, która jest wydobywa się z głośników zintegrowanych z samochodem przez potężne wielokanałowe wzmacniacze. Nie bez znaczenia jest też rozmiar i dopasowanie komponentów. Nowoczesne samochody są coraz częściej napakowane dodatkowym wyposażeniem i komponentami. Nie powinny one jednak dorzucać dodatkowej masy do samochodu. W tym kontekście tradycja Bang&Olufsen w produkowaniu kompaktowych głośników i wzmacniaczy znana też jako ICEpower doskonale się sprawdza.

Wszystkie technologie są przetwarzane i dostosowywane przez mistrzów dźwięku Bang & Olufsen tak, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom połączenia najlepszego dźwięki i eleganckiego designu systemu audio zintegrowanego z samochodem i zrealizowanego z najlepszych materiałów. Będąc posiadaczami systemu Bang & Olufsen mamy możliwość doświadczania nie tylko doskonałych dźwięków, ale też podziwiania designu całego systemu, elegancko komponującego się z wnętrzem samochodu. Dlatego strategią dunskiej firmy jest współpraca tylko z wybranymi producentami z najwyższej półki, takimi jak Audi, Aston Martin, AMG i BMW.