Czarna skrzynka w twoim aucie

Uwiecznią wakacyjną podróż, pomogą w nauce jazdy lub nagrają stłuczkę. Rejestratory trasy są niedrogie, wygodne i funkcjonalne, a z ich możliwości korzysta coraz więcej kierowców. Myślisz, że twoje auto nie potrzebuje czarnej skrzynki? Sprawdź, dlaczego warto ją mieć!

Rejestratory trasy, czyli popularne kamery samochodowe to hit ostatnich miesięcy. Internet jest pełen filmików nakręconych z pomocą tego modnego gadżetu. Jego przydatność jest jednak o wiele większa. Jak wykorzystać rejestrator i który model kupić? Podpowiadamy!

Technologia dla kierowcy

dod v680l 16Początkowo rejestratory służyły głównie właścicielom firm przewozowych. Pomagały w kontroli nad pracownikami i dochodzeniu swoich praw w razie wypadków. Powszechność Internetu, łatwość dzielenia się nagraniami sprawiły, że kamerki stały się modnym, ale także przydatnym gadżetem.
Nowoczesne kamery samochodowe zapewniają wysoką jakość obrazu, doskonały dźwięk, głębię kolorów i szeroki kąt widzenia. To sprzęt video na najwyższym poziomie.

– Wiele rejestratorów posiada też czujniki wstrząsów. To przydatna funkcja, która w razie kolizji lub nagłego zdarzenia zapisuje nagranie i zabezpiecza je przed skasowaniem – mówi Paweł Wujcikowski, ekspert ds. bezpieczeństwa Spy Shop.

Cyfrowy zapis na pojemnych kartach pamięci ułatwia zgrywanie i dostęp do filmów. Dodatkowo rejestratory pozwalają na robienie zdjęć, czy zoom obrazu. Funkcjonalności połączone z niską ceną szybko przysporzyły rejestratorom popularności. Okazało się, że to gadżet dla każdego kierowcy. Co więcej, wyjątkowo przydatny.

Na wszelki wypadek

Panie pokochały kamerki za ich intuicyjną obsługę i prostotę użycia. Urządzenie wystarczy przyczepić do szyby (większość posiada wygodne przyssawki) i… uruchomić. W tym momencie rejestrator jest gotowy do nagrywania.

Do czego może się przydać? Początkujący kierowcy mogą analizować nagrania z jazd próbnych. W ten sposób dowiedzą się, co jest nie tak z ich techniką, które elementy należy poprawić i jakich nawyków się pozbyć. To również przydatny gadżet dla mam nastolatków. Młodzież zaczynająca przygodę
z samochodem często przesadza z prędkością, brawurą lub lekceważeniem przepisów. Rejestrator trasy umożliwia skuteczną kontrolę młodego kierowcy i wskazanie mu błędów, które popełnia.

Filmik z jazdy to także dobre zabezpieczenie na wypadek stłuczki. Może stanowić dowód niewinności, ale pomoże też w uzyskaniu zadowalającego odszkodowania od ubezpieczyciela.

…i na pamiątkę

Kamery samochodowe mają też całkiem twórcze zastosowania. Szczególnie latem, gdy w drodze na wczasy pokonujemy wyjątkowo urokliwe trasy. Filmik z podróży stanowi świetne uzupełnienie wakacyjnego video.

W opinii eksperta ds. bezpieczeństwa Spy Shop najlepsze kamery dla kierowcy, to te produkowane przez firmę DOD.

– W szczególności polecam modele VRH3 oraz GSE550. Są niedrogie, a przy tym bardzo dobrze wykonane i świetne pod względem parametrów. Dają czysty, dynamiczny obraz w jakości Full HD, dobry dźwięk i są kompatybilne z pojemnymi kartami pamięci. Dodatkową zaletą jest to, że mogą być zasilane z zapalniczki samochodowej.

Samochodowe czarne skrzynki jeszcze długo będą cieszyły się zainteresowaniem, a ich funkcjonalności docenia coraz szersze grono kierowców. Warto sprawić sobie taki gadżet. Dla bezpieczeństwa swojego, dziecka, pewności w razie stłuczki lub po prostu realizacji swoich filmowych pasji.