Dzieci zaprojektują bezpieczne i przyjazne dla środowiska ulice

Ogólnopolski konkurs „Twój pomysł, Twoja inicjatywa” to jeden z największych na świecie inicjatyw dla dzieci na rzecz poprawy bezpieczeńtwa w ruchu drogowym.

Konkurs „Twój pomysł, Twoja inicjatywa”organizowany jest w ramach 12. edycji programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. To jedna z największych na świecie inicjatyw dla dzieci na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nagrodą główną w konkursie jest udział w międzynarodowym finale w Parku EuroDisneyland pod Paryżem.

„Twój pomysł, Twoja inicjatywa” ma charakter grupowy. Przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski, którzy, aby zgłosić się do konkursu, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl. Następnie muszą przemyśleć kluczowe kwestie, zidentyfikować problemy oraz wypracować rozwiązania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i przyjazną dla środowiska motoryzacją. Kolejnym etapem będzie wdrożenie kampanii świadomościowej w szkołach podstawowych i lokalnych społecznościach.

1 marca 2012 roku upływa termin nadsyłania krótkiego sprawozdania opisującego „Twój pomysł” oraz dokumentacji zrealizowania kampanii „Twoja Inicjatywa”, przedstawionej w dowolnej formie artystycznej – może to być obraz, nagranie audio lub video. Renault zakłada, że najlepsze przyczynią się do minimalizacji niewłaściwych zachowań wśród użytkowników ruchu drogowego, promowania zrównoważonych form transportu, a także poprawy infrastruktury drogowej.

Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd zwycięskiej grupy w czerwcu 2012 na Międzynarodowy Finał do Francji, gdzie po raz pierwszy zostanie wręczona nagroda specjalna. Zwieńczeniem międzynarodowego finału będzie wycieczka do Parku EuroDisneyland pod Paryżem.

Źródło: Renault