Dokładne i delikatne mycie samochodu

To, jak często należy myć samochód, to kwestia podejścia indywidualnego. Podczas gdy niektórzy myją samochód co tydzień, inni dbają o wygląd zewnętrzny samochodu tylko raz na miesiąc lub co kilka miesięcy. Nie ulega wątpliwości, że regularne czyszczenie samochodu jest ważne. Jeśli samochód nie jest czyszczony regularnie, może to szybko prowadzić do korozji słabo zabezpieczonych części podwozia, zagięć i krawędzi blach. Pęknięty lakier z rysami i łuszczeniem się jest szczególnie podatny na rdzę. Ale mycie samochodu jest również ważne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Zabrudzone reflektory i szyby ograniczają widoczność, a czujniki i kamery nie działają prawidłowo z warstwą brudu. To, jak często samochód należy docelowo myć, zależy od wielu czynników, takich jak pogoda czy stopień zabrudzenia. 

Sprzedaż i instalacja myjni samochodowych – sultof.pl

Szybkie i skuteczne mycie

Wśród niektórych kierowców panuje przekonanie, że w myjni samochodowej auto nie jest umyte dokładnie. W przypadku nowoczesnych myjni samochodowych można śmiało powiedzieć, że mycie jest profesjonalne, dokładne i szybkie. W połączeniu z odpowiednimi środkami czyszczącym lakier nie jest zagrożony, a efekt gwarantowany.

Mycie wstępne zarówno maszynowe jak i ręczne w celu usunięcia pierwszego brudu jest absolutnie wskazane, również w celu uniknięcia uszkodzenia lakieru z powodu tzw. czynności zdrapywania czy skrobania. Pranie wstępne zapewnia namoczenie cząstek brudu, które następnie bez problemy są usuwane w myciu właściwym. Pozwala to zapobiegać zadrapaniom spowodowanym przez szczotki lub cząsteczki brudu.

Porady dotyczące mycia samochodów

Mimo, że w codziennym życiu wystarczy comiesięczne pranie zasadnicze. W przypadku większych zabrudzeń maty podłogowe i felgi czyści się ręcznie. Podczas mycia podwozia i silnika należy zlecić wykonanie pracy profesjonaliście, aby zapobiec uszkodzeniu elektroniki. W celu uzyskania powłoki ochronnej, zabezpieczającej lakier przed brudem i plamami wapiennymi lub odbarwieniami z soli, warto zainwestować w woskowanie na zimno lub na gorąco. Zimą polecana jest też aktywna piana. A co z myciem kabrioletów? Dach wykonany z tworzywa sztucznego zwykle nie stanowi problemu, warto jednak zwrócić uwagę na zabezpieczenie przed wlaniem się wody do wnętrza pojazdu. Korzystając z myjni samochodowej całkowicie zamknij drzwi, okna i szyberdach. Nawet niewielka zapomniana szczelina może prowadzić do kosztownych szkód spowodowanych przez wodę. Nie wjeżdżaj też do myjni z odkręconym korkiem zbiornika paliwa – w przeciwnym razie zostanie oderwany, również box dachowy należy wcześniej zdjąć.
Sam przyznaj, że po myciu, kolory samochodu wydają się mocniejsze, bardziej nasycone. Gorący wosk gwarantuje, że brud nie przykleja się do auta tak szybko więc może opóźnić kolejne mycie samochodu. Myjnia samochodowa to oszczędność Twojego czasu i profesjonalny efekt.