Dodge Charger i Dr. Dre

Amerykański raper, producent, przedsiębiorca i aktor, Dr. Dre nawiązał współpracę z Chryslerem. W efekcie Dodge Charger zyskał system audio sygnowany pseudonimem artysty. 

Debiutujący w roku 2012 Dodge Charger z systemem audio „Beats by Dr. Dre” pojawi się na targach w w Las Vegas i na North American International Auto Show w Detroit. System o takiej samej nazwie pojawił się już w Chryslerze 300 w roku 2011.

Jeżdżące studio nagraniowe

Nigdy nie przestające wykorzystywać swojej sławy jako marki, gwiazdy sygnują swoim nazwiskiem lub pseudonimem coraz większą ilość produktów. Prezes i dyrektor generalny Dodge’a potwierdził: Dr. Dre i Jimmy Iovine zbudowali swoje kariery na rewolucyjnych i ukierunkowanych na przyszłość decyzjach, które miały wpływ na rozwój muzyki, kultury popularnej i technologii. Dzięki tej współpracy chcieliśmy przenieść jakość muyzki ze studia nagraniowego do samochodu tak. Chcemy, by entuzjaści Dodge’a chargera mogli poczuć i słuchać swojej ulubionej muzyki dokładnie tak, jak została pomyślana. Wszystko to podczas podbijania ulic przy pomocy rozwiązań technologicznych dostarczanych przez Dodge’a chargera 2012.

Maksimum muzyki

System będzie standardowym wyposażeniem w modelu R/T Max i będzie się składał z:

  • trzech 3.5 calowych głośników w desce rozdzielczej
  • dwóch 3.5 calowych głośników w drzwiach tylnych
  • dwóch głośników niskotonowych o wymiarach 6×9 cali, zapewniających lepsze basy
  • dwóch głośników o wymiarach 6×9 cali i zamontowanego w centrum 8-calowego głośnika na tylnej półce

Wszystko to ma zapewnić pełny zakres dźwięku i maksymalizację tego, jak powinna brzmieć muzyka każdego gatunku, od hip hopu do Motown. Dodge charger 2012 wyposażony w system audio „Beats by Dr. Dre” spodziewany jest w pierwszym kwartale tego roku.

źródło: www.worldcarfans.com