Do Polski trafi 200 sztuk Alfa Romeo Giulietta Veloce

„Veloce”, czyli „szybka” – określenie to zostało po raz pierwszy użyte w 1956 roku w odniesieniu do ówczesnej Giulietty. Wersje o tej nazwie wyróżniały się ponadprzeciętnym wyposażeniem i dobrymi parametrami technicznymi. Taki też jest najnowszy model, który debiutuje na rynku.

Na zewnątrz uwagę zwracają reflektory o ciemnym wykończeniu, obudowy lusterek zewnętrznych wykończone kolorem tytanowym, chromowane klamki przednich drzwi oraz logotypy „Veloce”.

Ten sam sportowy charakter dominuje we wnętrzu, gdzie przeważają ciemne kolory, wśród których wyróżnia się tytanowe wykończenie centralnego elementu deski rozdzielczej, tunelu środkowego i nakładek na drzwi. Kierownica jest wykończona skórą z czerwonymi przeszyciami, natomiast fotele są obite nową czarno-czerwoną tkaniną „Competizione” z kontrastowymi przeszyciami.

W wyposażeniu Alfy Giulietta Veloce znalazły się takie elementy, jak 17-calowe obręcze aluminiowe, klimatyzacja manualna, mechanizm różnicowy Alfa Q2, światła przednie i tylne w technologii LED czy system ESP.

Klient ma możliwość wyboru pomiędzy trzema wersjami silnikowymi: jednostką benzynową 1,4 TB 120 KM oraz dwoma dieslami 1.6 JTDM 105 KM i 2.0 JTDM 140 KM.

Na polski rynek trafi 200 sztuk tego modelu.

veloce-2

Źródło: Mototarget