Czym jeżdżą polskie celebrytki?

0

Niejednokrotnie zastanawialiście się, czym jeżdżą polskie celebrytki? Zachodzicie w głowę jak to jest możliwe, że je na tak luksusowe auta stać? W przeważającej większości te piękne samochody nie są własnością gwiazd, lecz częścią kontraktów marketingowych. Dużo większy efekt reklamowy i tym samym rozgłos przynosi zdjęcie źle zaparkowanego przez znaną piosenkarkę samochodu, niż plakaty reklamowe marki w centrum Warszawy. Z tego też powodu duże koncerny decydują się na oddanie w użytkowanie najnowszego modelu gwieździe a te robią wszystko, żeby było o nich głośno.

Anna Mucha i Justyna Steczkowska oraz ich „auta służbowe”

Znana aktorka i piosenkarka robię wiele, żeby o użytkowanych przez nich autach było gwarno. Pierwsza bardzo lubi fotografować się obok swojego srebrnego Mercedesa, mało tego paparazzi celowo robią zdjęcia tak, żeby znaczek identyfikujący markę był dobrze widoczny. Anna Mucha rozpętała prawdziwe piekło, kiedy to była przymuszona do użycia swojego auta jako przewijaka na jednej ze stacji benzynowych. Nagłośniła problem braku pokoi dla matek z dziećmi a przy okazji pokazała swoje „wypożyczone” auto. Justyna Steczkowska zasłynęła z powodu braku umiejętności parkowania oraz stawiania samochodu w niewskazanych do tego miejscach. Jak było naprawdę? Może był to efekt tzw. ustawki z jednym z reporterów celem wypromowania Citroena, którym ostatnio się przemieszcza. Czy jest w tym coś złego? Absolutnie nie! Każdy z nas przystałby na taką propozycję, ja osobiście nie widzę w łączeniu przyjemnego z pożytecznym nic złego.

Miłosne historie Porsche i Maryli Rodowicz

To za sprawą 914-stki zaczął się jeden z najbardziej płomiennych romansów lat 70’. Niedoświadczona wtedy w kierowaniu Maryla Rodowicz, obawiając się jazdy po polskich ośnieżonych drogach porzuciła auto na korzyść dalszej podróży autokarem. Transport jej Porsche do Warszawy zorganizował ówczesny menager. To on zaproponować odstawienie samochodu Danielowi Olbrychskiemu, który w zalotnym liście poinformował o tym fakcie Marylę, „”Nieznani fetyszyści porwali Pani samochód, tulę się do kierownicy (na razie)”. Potem już było tylko bardziej namiętnie. Obecnie piosenkarka jeździ już piątym samochodem tej marki. Ostatnio przemieszcza się przepiękną Carrerą S, którą sprezentował jej na 20 rocznicę ślubu mąż. Samochód jest nie byle jaki, sprowadzono go na specjalne zamówienie z Niemiec, ma też nietuzinkowy kolor. Maryla twierdzi, że w całej Polsce nie ma podobnego. Auto miało ponoć kosztować 700 tys. złotych, ale czego nie robi się dla ukochanej żony.

W czym szyku zadaje Doda

Tak naprawdę nikt nie wie, czy samochody, które użytkowała i użytkuje Dorota Rabczewska są jej własnością. My zupełnie w to nie wnikamy, bo i nie ma to specjalnego znaczenia. Fakt jest faktem, że piosenkarka swoją historię z motoryzacją zaczęła od wartej około 300 tys. złotych Carrery S cabrio, którą następnie zamieniła na Audi Q7. Obecnie widywana jest w uboższej nieco od wersji Pudziana Lamborghini, które wyceniane jest na 1,3 mln złotych.

Rodzinka.pl jeździ Audi

Małgorzata Kożuchowska zamieniła niedawno swoje Volvo na komfortowe, ekskluzywne Audi A5 Sportback. Kilka samochodów tej marki ma też Tomasz Karolak. Czy to przypadek? Tego nie wiemy, może w krótce się okaże. Jedno jest pewne, jeśli zobaczymy Maćka Musiała w Audi będzie można potwierdzić tezę – rodzinka.pl kocha Audi.

Licytacja samochodu Justyny Kowalczyk

Justyna Kowalczyk zdecydowała się na oddanie na zbożny cel wygranego w Pucharze Świata BMW X1. 155 tys. złotych wspomogło Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą a szczęśliwym posiadaczem stała się jedna z krakowskich wypożyczalni samochodów. Sportsmenka wspiera zapadających na Mukowiscydozę od 2011 roku, jak sama twierdzi decyzję o oddaniu auta podjęła w 10 minut. Miesięczny koszt leczenia jednej chorej osoby to 5 tys. złotych, sprezentowany samochód pozwoli więc pomóc wielu potrzebującym osobom. 

Jak widać są gusta, guściki, jest też marketing i dobre serde. Powiedzcie, co sądzicie o byciu twarzą marki? Czy chętnie przystałybyście na użytkowanie samochodu w zamian za ciekawe zdjęcia? Jak ważne jest dla Was to, czym jeździcie? Zapraszam do dyskusji na naszym autopolkowym forum. 

Tekst: Kasia Kwiecińska