Cruze + kombi = sukces?

cruze2

Cruze to najbardziej popularny model Chevroleta na świecie. Nic dziwnego, że zdecydowano się na niewielkie zmiany, które mają przyciągnąć kolejnych klientów.

cruze2

Cruze debiutował w 2009 roku. Do końca pierwszego kwartału 2012 roku sprzedał się w liczbie ponad 1,3 mln egzemplarzy. W odmianie kombi ma spełnić oczekiwania rodzin i klientów prowadzących aktywny tryb życia.

Wierzymy, że 'Cruze + kombi’ to przepis na sukces w Europie – powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe. – Nowy Cruze Kombi oferuje przestronne i praktyczne wnętrze, nowe, oszczędne silniki i zaawansowany system multimedialny MyLink – dodała Docherty.

Samochody kompaktowe reprezentują największy segment rynkowy w Europie. Nabywcy tego typu aut doceniają dodatkową przestrzeń w bagażniku, jednak oczekują, że rozmiary nadwozia, osiągi i właściwości jezdne będą porównywalne z kompaktowymi hatchbackami i sedanami. Czy Cruze spełni te wymagania?

Atrakcyjny i pojemny

Chevrolet Cruze kombi prezentuje się naprawdę atrakcyjnie i dynamicznie. Sylwetkę nadwozia podkreśla szeroki rozstaw kół, wyrazista, wklęsła linia boczna oraz płynny zarys dachu, który obniża się w kierunku słupka D. Relingi dachowe oferowane są już w wersji podstawowej i stanowią element stylistycznie równoważący linię nadwozia.

Cruze kombi można wyposażyć m.in. w system Start/Stop, bezkluczykowy system uruchamiania silnika, system multimedialny MyLink, umożliwiający integrację smartfonów na pokładzie samochodu, kamerę cofania czy tempomat.

Przy długości 4.675 mm, szerokości 1.797 mm i wysokości 1.521 mm, bagażnik w standardowej konfiguracji ma 1.024 mm długości i może pomieścić 500 litrów bagażu (do linii okien). Po złożeniu oparć tylnej kanapy dzielonej w stosunku 60/40 pojemność przedziału bagażowego wzrasta do 1.478 litrów (do linii dachu). Uchwyty na ściankach bagażnika umożliwiające przymocowanie nieporęcznych bagaży.

Praktycznie w podróży

W kabinie pasażerskiej znalazły się też inne praktyczne miejsca na drobiazgi, jak na przykład schowki w drzwiach ze zintegrowanymi uchwytami na butelki (1,5-litrowe z przodu i 0,5-litrowe z tyłu), duży, podświetlany, dwuczęściowy schowek w desce rozdzielczej, kieszenie w oparciach przednich foteli, które z łatwością pomieszczą laptopa oraz schowek w panelu instrumentów.

Chevrolet Cruze Kombi będzie oferowany z nowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 l oraz jednostką wysokoprężną 1,7 l. Oprócz tego, w gamie nadal będą dostępne silniki benzynowe 1,6 l i 1,8 l oraz diesel 2,0 l.