Coraz częściej korzystamy z assistance

0

Zima to szczególny okres dla branży assistance. Statystyki pokazują, że coraz więcej osób posiada i korzysta z assistance samochodowego.

Zimą liczba interwencji firm oferujących usługi assistance znacznie wzrasta. Wszystko ze względu na unieruchomienia pojazdów, stłuczki spowodowane śliską nawierzchnią, rozładowania akumulatorów, itp. Z roku na rok, zgłoszeń jest coraz więcej. Wynika to nie tylko z warunków pogodowych, ale także z rosnącej liczby klientów posiadających usługi assistance i świadomie z nich korzystających.

Według danych Europ Assistance Polska liczba interwencji w tym roku wzrosła o 37% w stosunku do zimy 2009/2010, która pod względem pogodowym była gorsza od tegorocznej. Zimą 2009/2010 najwięcej interwencji zostało zrealizowanych w styczniu, zaś liczba spraw w grudniu i lutym była na umiarkowanym poziomie. Z kolei zeszłej zimy najwięcej zgłoszeń było w grudniu.

a2

Jeśli chodzi o rodzaj interwencji podczas tegorocznej zimy, najwięcej (58%) zgłoszeń wymagało holowania pojazdu. Prawie jedna czwarta spraw (23%) zakończyła się usprawnieniem samochodu na miejscu zdarzenia, zaś 16% zgłoszeń wymagało wypożyczenia pojazdu zastępczego. Pozostałe interwencje dotyczyły zorganizowania i pokrycia kosztów taksówki, zakwaterowania w hotelu, dowozu paliwa, zorganizowania kierowcy zastępczego lub przechowania pojazdu na strzeżonym parkingu, co łącznie stanowiło 3% wszystkich zgłoszeń. Assistance oferuje szeroki zakres pomocy za stosunkowo niewielką cenę, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na jego wykupienie.

a3