Coraz bliżej debiutu nowej Skody

Skoda szykuje się do premiery swojego nowego przedstawiciela. Rapid, bo tak będzie nazywał się nowy model, nie tylko uzupełni gamę modelową , ale także wyznaczy nowe trendy czeskiej marki.

skoda rapid front

Skoda chce, by Rapid stanowił nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem designu i przestronności wnętrza. Nowy pojazd uzupełni gamę modelową, wpasowując się idealnie między Fabię a Octavię. Będzie miał 4,48 m długości i 1,7 m szerokości. W gamie jednostek napędowych znajdzie się aż 5 jednostek benzynowych i dwie wysokoprężne.

Rapid jako pierwszy pojazd w gamie Skody zaprojektowany został według nowych standardów stylistycznych. – Jest to samochód, który już na pierwszy rzut oka daje jasne, precyzyjne, świeże i emocjonalne wrażenie – stwierdza Eckhard Scholz, członek zarządu Skody odpowiedzialny za rozwój techniczny.

Rzeczywiście, ostre linie i wrażenie prawidłowo dobranych proporcji sprawiają, że Rapid to naprawdę atrakcyjny samochód. Warto także zwrócić uwagę na nowe logo marki, delikatnie wyróżniające się na zaokrąglonej krawędzi maski. Duża pokrywa bagażnika oraz tylne lampy w kształcie litery „C” sprawiają, że Rapid nie powinie zostać pomylony z żadnym innym samochodem.

Nowa Skoda zostanie pokazana po raz pierwszy podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.