Co warto wiedzieć o wynajmie pojazdów?

Wynajem samochodów to w naszym kraju nadal dość rzadka praktyka, dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając ofertę wypożyczalni samochodów.

Gdzie szukać ofert wynajmu samochodu?

acPoszukiwanie idealnego samochodu do wynajęcia najlepiej rozpocząć od przejrzenia stron internetowych różnych wypożyczalni samochodów. Warto dokładnie zapoznać się z cennikiem i regulaminem firm wynajmujących pojazdy. Można również skorzystać z serwisów takich jak www.wynajemsamochodu24.pl, które oferuj porównanie ofert różnych wypożyczalni oraz najważniejsze informacje dotyczące wynajmu.

Opłata za wynajęcie pojazdu

W cenniku wypożyczalni najczęściej znajduje się cena za ściśle określony czas wynajęcia pojazdu. Zazwyczaj rozliczenie następuje w systemie 24 godzinnym tzn. klient wynajmuje samochód na 24 godziny lub wielokrotność tego czasu. Jeśli nie odda pojazdu do określonej godziny musi liczyć się z dopłatą za dodatkowe godziny lub z opłaceniem kolejnej doby użytkowania pojazdu. Przeglądając oferty warto zwrócić szczególną uwagę na to czy samochód można wynająć tylko na jeden dzień czy też określony jest inny minimalny czas wynajmu.

Kaucja

Decydując się na wynajęcie pojazdu należy pamiętać, że zanim otrzymamy kluczyki do auta należy uiścić kaucję. Wysokość kaucji jest zazwyczaj określona w ofercie wypożyczalni i uzależniona jest od wieku, wielkości i marki pojazdu. Niektóre firmy przyjmują gotówkę, jednak większość nakłada blokadę na środki znajdujące się na karcie kredytowej klienta – dlatego preferowana jest płatność za wynajem za pomocą kart kredytowych i płatniczych.

Limit kilometrów

Przeglądając oferty wypożyczalni pojazdów warto również zwrócić uwagę, czy firma nie określa limitów kilometrów, które może przejechać samochód w ciągu doby lub innej określonej w regulaminie jednostki czasu. Bywa, że samochody osobowe mają określony limit wielkości np. 100 km na dobę, a każdy kolejny kilometr wymaga dodatkowej dopłaty.

Dodatkowe opłaty

Wybierając najtańszą ofertę należy dokładnie przeczytać regulamin najmu, ponieważ mogą się tam znaleźć wpisy dotyczące dodatkowych opłat i sposobu ich pobierania – dopłata czy pobranie środków z kwoty zabezpieczonej na rzecz kaucji. Wśród dodatkowych opłat można znaleźć opłatę za mycie pojazdu, jeśli wrócił do wypożyczalni brudny, opłatę za możliwość palenia w pojeździe czy dopłatę za drugiego kierowcę, który będzie prowadził pojazd.