Citroen DS5 już niedługo w Polsce

Wiosną przyszłego roku w polskich salonach zadebiutuje Citroen DS5. Podstawowa wersja będzie kosztować 99.900 zł.

ds3

DS5 to trzeci model z wyjątkowej linii DS. Trzeba przyznać, że podobnie jak młodszym braciom, DS5 także nie brakuje stylu i elegancji.

Przede wszystkim Chic!

‘DS-piątka’ oferowana będzie w trzech wersjach wyposażenia – Chic, So Chic i Sport Chic. Do wyboru będą dwa silniki benzynowe i dwa wysokoprężne. W najniższym poziomie wyposażenia Chic znajdzie się m.in. elektryczny hamulec postojowy, automatycznie włączane reflektory i wycieraczki przednie, radio CD MP3 z bi-tunerem oraz gniazdem USB i Jack, Citroën eTouch, obręcze kół ze stopów lekkich 17” oraz chromowane elementy nadwozia. W zakresie bezpieczeństwa zaś na pokładzie DS5 znajdą się systemy ABS, BAS, EBD, ESP, Inteligentny System Kontroli Trakcji oraz przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne.

Wersja Chic z benzynowym silnikiem 1.6 o mocy 110 KM kosztuje 99.900 zł, z wysokoprężną jednostką o tej samej pojemności – 103.200 zł.

Może chcesz więcej?

Wyżej sytuowaną wersją wyposażeniową DS5 jest wersja So Chic. W standardzie oferuje ona m.in. trzyczęściowy dach panoramiczny z niezależnymi roletami elektrycznymi, radar parkowania tyłem, 18-calowe felgi i sufitowy panel sterujący. Ceny tej wersji zaczynają się od 113.200 zł. W najbogatszej wersji wyposażeniowej Sport Chic czekają na nas już same luksusy, m.in. kierunkowe reflektory biksenonowe, kamera cofania, nawigacja i skórzana tapicerka. Ale to już wydatek minimum 131.200 zł.

ds2