Citroen DS4 na sportowo

Citroen chwali się, że linia DS sprzedała się już w nakładzie 180.000 egzemplarzy na całym świecie. Nic dziwnego, że francuska marka idzie za ciosem.

ds2

Podobnie jak DS3, ‘DS-czwórka’ też została oddana w ręce inżynierów i stylistów Citroen Racing, którzy tchnęli w nią nieco sportowego ducha. Efektem jest samochód, który posiada sporo atrybutów rajdowych, m.in. obniżone o 35 mm zawieszenie i rozstaw kół poszerzony o 55 mm z przodu a takze 75 mm z tyłu.

Niezwykły lakier

To jednak nie koniec przeróbek, jakich dokonali inżynierowie Citroen Racing. DS4 Racing posiada także m.in. dyfuzor, specjalną osłonę przedniego zderzaka, sportowe dolny pas nadwozia, poszerzone błotniki, a także 19-calowe felgi. Pod maską znalazł się z kolei silnik o pojemności 1,6 l i mocy 256 KM.

Ostatnim, jednak równie ważnym i eleganckim elementem wyróżniającym DS4 Racing jest jego lakier. To szary, matowy lakier z efektem tekstury. Powierzchnia o specjalnej fakturze wychwytuje światło, dzięki czemu bardziej podkreśla kształt sylwetki. Dodatkowym akcentem stylistycznym jest dach w dwóch odcieniach oraz dwukolorowe obręcze kół o oryginalnym designie.