BMW X4 – nowy Crossover z Bawarii

Koncern BMW oficjalnie ujawnił swój nowy koncepcyjny crossover – X4.

Auto powstało na bazie mniejszego krewnego X3 i ma taki sam rozstaw osi.
X4-ka podobna będzie jednak do awangardowego X6, z małymi wyjątkami.Producent pewnie pokusi się o takie modyfikacje jak zmniejszenie obręczy i nowe wykończenia.

BMW-X4-8Z przodu uwagę zwraca również dynamicznie wyprofilowana dolna część zderzaka. Podobnie, jak w innych modelach BMW Coupe, boczne wloty powietrza są większe, niż wewnętrzne elementy, co tworzy doskonały efekt wizualny oraz zapewnia wysoką wydajność chłodzenia jednostki napędowej. W połączeniu z szerokim rozstawem kół auta oraz nisko umieszczonym środkiem ciężkości wloty stanowią wizualną zapowiedź doskonałych osiągów dynamicznych samochodu.

Poza tym z przodu: tradycyjny grill marki z przodu, duże wloty powietrza, rzeźbiona maska oraz LED-owe lampy. W tylnej części wzrok przyciągają profilowane końcówki układu wydechowego, a także diodowe lampy w kształcie litery L. Uzupełnieniem atletycznej sylwetki koncepcyjnego crossovera będą 21-calowe lekkie obręcze aluminiowe.

BMW na razie nie zdradza, co będzie napędzało ten model, ale pewnie będzie to gama silników zaczerpnięta od BMW X3. Model będzie powstawał w fabryce Spartanburg w USA podobnie jak BMW X5, X6 oraz X3. Samochód zadebiutuje na salonie samochodowym w Szanghaju, a produkcyjna wersja zjedzie z linii montażowej w 2014 roku.

BMW-X4-2

BMW-X4-3

BMW-x4-4

BMW-x4-5

BMW-X4-6

BMW-X4-7

BMW-X4-9

Źródło: BMW