BMW X4 Concept „na żywo” w BMW Welt

Koncepcyjne BMW X4 można podziwiać nie tylko na zdjęciach, ale również na żywo. W tym celu trzeba się jednak wybrać do BMW Welt w Monachium.

Ci, którzy nie planują w najbliższym czasie wycieczki do Niemiec muszą natomiast zadowolić się filmem nagranym wewnątrz okazałego budynku BMW:

Produkcyjna odmiana trafi do salonów sprzedaży BMW w roku 2014. X4, oznaczone wewnętrznym symbolem F26, będzie oparte na płycie podłogowej BMW X3, dlatego długość nadwozia będzie taka sama (4,65 m), jak w przypadku „dawcy” platformy.

Stylistyczne różnice pomiędzy BMW X4 i BMW X3 będą takie same, jak w przypadku BMW X6 i BMW X5. Nowy samochód typu SAC (Sports Activity Coupe) będzie się więc wyróżniał opadającą ku tyłowi linią dachu, bardziej agresywnym przednim pasem oraz wyobloną pokrywą bagażnika.

W gamie jednostek napędowych znajdą się te same silniki benzynowe i wysokoprężne, które są obecnie oferowane w BMW X3. Pod koniec 2014 roku pojawi się też wariant X4 M z 6-cylindrową jednostką benzynową twin-turbo. W planach jest również odmiana M z 3-litowym dieslem (tri-turbo).

Nowe BMW X4 będzie budowane w amerykańskiej fabryce w Spartanburg w Południowej Karolinie.

Źródło: worldcarfans, informacja Mototarget.pl