BMW na rzecz nowych technologii

bmw-na-rzecz-nowych-technologii1

BMW ConnectedDrive to od wielu lat wzorzec systemów łączności w branży samochodowej. Niemiecka marka cały czas pracuje jednak nad jego poprawą.

bmw-na-rzecz-nowych-technologii1

Twórcy BMW ConnectedDrive zdobyli sobie uznanie umiejętnością patrzenia daleko w przyszłość i tworzenia rozwiązań przynoszących maksimum korzyści użytkownikom. W najnowszej generacji tego systemu pojawiło się kilka nowości. Jedną z nich jest nowa generacja systemu nawigacyjnego BMW Professional, która dysponuje mapami i grafiką 3D, z usprawnioną koncepcją wyświetlania i sterowania, a także nowymi funkcjami nawigacyjnymi, biurowymi i multimedialnymi.

Po raz pierwszy kierowca ma także możliwość tworzenia krótkich tekstów do użycia w wiadomościach SMS i mailach, wypowiadając ich tekst w czasie prowadzenia samochodu. Nowa funkcja umożliwia podzielenie się na gorąco nowym pomysłem zza kierownicy natychmiast, gdy pojawi się on w głowie kierowcy i zanim zostanie zapomniany, co jak wiadomo, zdarza się dość często.

bmw-na-rzecz-nowych-technologii

Kolejną nowością jest sterownik dotykowy BMW iDrive Touch Controller. Po dodaniu wielofunkcyjnego touchpada, kierowca może nie tylko pisać na nim litery palcem, ale także w analogiczny sposób korzystać z map i stron internetowych, na przykład powiększając widoki.

Nowy produktem jest także BMW LTE Car Hotspot, który wprowadza użytkowników do krainy mobilnego internetu nowej generacji. W ten sposób BMW Group będzie nie tylko pierwszą firmą oferującą możliwość dostępu do szybkiego internetu w samochodzie, ale też firmą wyposażającą wszystkie samochody BMW w możliwość takiego dostępu.