BMW na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie

b1

BMW zapewni organizatorom Igrzysk Olimpijskich w Londynie ponad 4500 swoich pojazdów, w tym 400 rowerów i ponad 4000 samochodów.

Wszystkie samochody, które stanowić będą flotę Igrzysk muszą spełniać różne potrzeby operacyjne imprezy. Muszą też odpowiadać restrykcyjnym wymogom dotyczącym spalania i emisji CO2. Na tej podstawie Komitet Organizacyjny Olimpiady w Londynie wybrał właśnie modele BMW. W gamie samochodów znajdą się zarówno samochody z silnikami wysokoprężnymi, jak i hybrydowymi oraz elektrycznymi.

Przede wszystkim rower?

Ponad 4000 pojazdów zostanie oddanych do dyspozycji sportowców i urzędników. – Gdy tylko będzie to możliwe, zachęcamy wszystkich do chodzenia pieszo, jeżdżenia rowerem lub korzystania z transportu miejskiego – mówi David Stubbs odpowiedzialny za wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju podczas londyńskiej olimpiady. – Członkowie Komitetu Organizacyjnego również będą postępować zgodnie z tymi zaleceniami. Pierwszym pojazdem, jaki otrzymaliśmy od BMW Group już w lipcu 2011 roku był rower, ale oczywiście samochody i motocykle pozostaną ważnymi środkami transportu, na których będzie można w pełni polegać podczas Igrzysk.

Wysokie wymagania spełnione

Większość floty będzie składać się z samochodów z silnikami wysokoprężnymi o bardzo niskim spalaniu, wyposażonych w technologię Efficient Dynamics, która została wyróżniona wieloma nagrodami – dodaje Ian Robertson, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BMW Group. Dzięki zastosowaniu tej technologii BMW mogło spełnić niezwykle wysokie oczekiwania Komitetu Organizacyjnego, który zezwala na średnią emisję spalin w całej flocie w wysokości maksymalnie 120 g CO2/km.

Ekologicznie

Ważną rolę w olimpijskiej flocie będą odgrywać samochody elektryczne, łącznie 200 aut MINI Es oraz BMW serii 1 Active Es. Ponadto, na brytyjskich drogach po raz pierwszy pojawią się pojazdy hybrydowe. Będzie to również debiut innowacyjnego, wspomaganego elektrycznie roweru „BMW Pedelec”. Nie zabraknie także motocykli, które wykorzystywane będą między innymi w obsłudze wydarzeń rowerowych na drogach i w górach. BMW dostarczy rożne modele, w tym R1200RT, R1200GS oraz F650GS.