Bez gniazdka?

0

Renault dopiero we wrześniu wprowadza do oferty pojazdy elektryczne, a już pracuje nad technologią bezprzewodowego ładowania do tego typu aut.

gnizadko elektryczne

Renault wspólnie z firmą Qualcomm pracuje nad rozwojem technologii bezprzewodowego ładowania samochodów elektrycznych, nazwanej Wireless Electric Vehicle Charging (WEVC).

W zeszłym roku Qualcomm ogłosił, że w 2012 r. rozpocznie w Londynie testowanie technologii WEVC. Każdy, kto był zainteresowany tego typu rozwiązaniem, mógł się przyłączyć do prac nad projektem. Celem tej operacji pilotażowej jest ocena opłacalności handlowej bezprzewodowego ładowania samochodów elektrycznych i zebranie opinii użytkowników samochodów funkcjonujących w oparciu tę technologię.

Bardzo się cieszymy ze współpracy z Renault, światowym liderem w dziedzinie samochodów Elektrycznych – oświadczył Anthony Thomson, wiceprezes ds. rozwoju handlowego i marketingu Qualcomm. − Udział Renault w testowaniu WEVC w Londynie i jego poparcie dla polityki Qualcomm zmierzającej do tego, by ładowanie samochodów elektrycznych stało się prostą, niewymagającą żadnego wysiłku operacją, powinny umożliwić kierowcom tego typu samochodów dostęp do technologii, dzięki której będą mogli łatwo ładować akumulatory.

– Nasz udział w testowaniu WEVC w Londynie wspólnie z Qualcomm doskonale uzupełnia pilotowany przez Renault europejski program badawczo-rozwojowy z udziałem 10 partnerów, którego celem jest testowanie bezprzewodowego ładowania samochodów elektrycznych w przestrzeni publicznej, przy jednoczesnym dbaniu o jakość osiągów i bezpieczeństwo – dodaje Jacques Hébrard, dyrektor ds. zaawansowanych projektów w dziedzinie energii i środowiska Renault. − Rozwój technologii bezprzewodowego ładowania metodą indukcji wymaga kompatybilności samochodów i instalacji do ich ładowania z normami europejskimi czy wręcz – mamy nadzieję – światowymi.