Audi rezygnuje z projektu Quatro

Czy to już koniec historii Audi Quattro? W 2010 roku niemiecka marka zaprezentowała koncepcyjną wizję, zniewalającego wręcz Quattro Sport w nowym wcieleniu. Dziś jednak projekt trafia do kosza. Dlaczego?

Kilka dni temu pisaliśmy, że Volkswagen porzuca projekt sportowego roadstera BlueSport, gdyż nie widzi szans rentowności tego przedsięwzięcia. Koncern woli ulokować pieniądze w lepiej prosperującym segmencie małych SUV-ów, który dynamicznie się rozrasta.

Niestety z podobnych przyczyn Audi zmuszone jest zrezygnować ze wskrzeszenia modelu Quattro. Projekt jak na razie nie wejdzie zatem w fazę realizacji, a nazwa 'Quattro’ ma posłużyć do promowania małego SUV-a. Chodzi o model Crosslane coupe, który w wersji produkcyjnej miałby zyskać nazwę 'Q-coupe’. Autko miałoby konkurować m.in. z Range Roverem Evoque.

Powodem rezygnacji ze sportowej koncepcji Quattro są zatem…a jakże, pieniądze. Trudno się dziwić, że Audi woli zainwestować w rozwój pojazdów przyszłościowych, a nie pojazdów niszowych, których sprzeda się może 1.000 sztuk. Z drugiej jednak strony fani sportowych emocji liczyli, że rajdowa legenda pojawi się jeszcze na drogach w innej, nowocześniejszej postaci.

audi-quattro2

audi-quattro3

audi-quattro4

audi-quattro5