Audi pracuje nad własnym…vanem?

0

Audi nie zamierza poprzestać na ofercie, którą posiada w tej chwili i chce produkować modele, których do tej pory nie sprzedawała. Najnowsze plany obejmują wejście do segmentu samochodów… MPV.

Samochód będzie najprawdopodobniej bazował na platformie podłogowej wykorzystywanej już przez Audi A3, nowego Seata Leona i Golfa VII generacji (premiera jesienią), która zostanie na potrzeby nowego auta specjalnie wydłużona, wzmocniona i poszerzona.

Nowy samochód charakteryzować się ma sportowym charakterem, niczym Ford S-Max. Będzie jednak pozycjonowany klasę niżej niż van Forda, jednak także ma być dostępny w wersji 7-miejscowej.

W związku z premierą nowego modelu i wejścia w nowy segment, Audi najprawdopodobniej wprowadzi do swojej nomenklatury oznaczenie 'V’. Pierwszy model zyskałyby nazwę V3 lub V4. Jego długość wynosiłaby ok. 4,5 m, a silniki zostałyby zapożyczone z Audi A3.

Nowy model ma pojawić się dopiero w 2016 roku. Audi chce prawdopodobnie solidnie przygotować się przed rynkową premierą, zwłaszcza że będzie to pierwszy z całej gamy modeli 'V’.