Astra z większym bagażnikiem

W fabryce Opla w Gliwicach rozpoczęła się produkcja Astry w wersji sedan. To propozycja dla osób, które chcą cieszyć się wygodą i komfortem Astry hatchback, ale potrzebują więcej przestrzeni bagażowej.

astra-sedan2

4-drzwiowy sedan jest ważnym elementem rodziny modeli Astra. Sportowa i elegancka sylwetka powinna przysporzyć mu wielu fanów, zarówno w Europie Środkowowschodniej jaki i Zachodniej, gdzie będzie sprzedawany.

Wnętrze mierzącej 4658 mm Astry sedan jest równie przestronne jak hatchbacka, jednak ma większą o 90 litrów pojemność bagażnika, wynoszącą od 460 do nawet 1010 litrów po złożeniu kanapy dzielonej w proporcji 60:40.

Klienci mogą wybierać spomiędzy siedmiu silników: czterech jednostek o napędzie benzynowym (od 100 KM do 180 KM), z których trzy mogą współpracować z sześciobiegowymi skrzyniami automatycznymi, oraz trzech diesli (od 95 KM do 130 KM). Oferta jednostek napędowych zostanie uzupełniona na początku przyszłego roku o czterocylindrowe silniki benzynowe nowej generacji SIDI ECOTEC o pojemności 1,6 litra z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa.

astra-sedan3

Jesteśmy dumni z najnowszej Astry Sedan. Nowy sedan jest częścią ofensywy produktowej Opla i jestem przekonany, że nie zawiedziemy zaufania klientów zarówno w Europie Środkowowschodniej, jak i Zachodniej, którzy docenią udane połączenie wysokiej jakości, pięknej sylwetki i funkcjonalności – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu Opla w Gliwicach.

W Polsce można już składać zamówienia na nową Astrę sedan. Jej ceny zaczynają się od 72.950 zł.