5 sytuacji, w których uratuje Cię ubezpieczenie Assistance

0

Ubezpieczenie assistance to ubezpieczenie finansowe właściciela pojazdu w razie różnorodnych zdarzeń drogowych. To przydatne i praktyczne rozwiązanie. Pozwala szybko przeprowadzić prostą naprawę auta (wymiana opon, akumulatora), wspiera w czasie awarii samochodu daleko od domu, a w niektórych sytuacjach pozwoli pokryć koszty wymiany uszkodzonych opon czy szyb. To tylko przykłady. A kiedy jeszcze assistance może Cię uratować?

  1. Awaria na drodze

W czasie podróży, szczególnie długiej, wszystko się może wydarzyć z samochodem. Najgorszym zdarzeniem jest oczywiście wypadek, szczególnie taki, w którym ucierpią pasażerowie pojazdu. Przykrym doświadczeniem jest również awaria auta.

Unieruchomiony samochód w samym środku pustkowia jest poważnym problemem, jeżeli właściciel pojazdu nie ma ubezpieczenia assistance. Kierowca, który jest ubezpieczony, może zadzwonić do ubezpieczyciela i poprosić o pomoc. Holowanie pojazdu jest w każdym pakiecie ubezpieczeniowym. Przed zawarciem umowy warto jednak sprawdzić zakres kilometrów. Podstawowe ubezpieczenie zamyka się zwykle w 50 km. Pakiety szersze oferują dłuższe limity.

  1. Długa naprawa

Niektóre awarie pojazdów są na tyle złożone, że auto musi spędzić u mechanika dłuższy czas. To powoduje, że kierowca pozostawiony jest bez środka transportu.

I tu assistance może uratować sytuację. Jeżeli bowiem kierowca ma wykupione ubezpieczenie, może otrzymać od swojego ubezpieczyciela samochód zastępczy. Taki pojazd udostępniany jest na określony czas. Warunki udostępnienia samochodu zastępczego są określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i zazwyczaj zależne są od wybranego pakietu polisy. Im szerszy pakiet, tym dłużej można korzystać z pojazdu zastępczego. Warto to rozważyć, bo w pakiecie podstawowym samochód zastępczy jest wypożyczany na maksymalnie kilka dni.

  1. Potrzebne informacje

Niekiedy zdarza się tak, że pojazd ulegnie awarii w nieznanym miejscu. O ile za sprawą posiadanego assistance zostanie odholowany do najbliższego warsztatu, żeby go naprawić, o tyle sam kierowca i jego pasażerowie mogą mieć problem z tym, żeby gdzieś się na ten czas zatrzymać. W tej sytuacji również z pomocą może przyjść assistance. Wystarczy jeden telefon na infolinię, by uzyskać informacje o najbliższych hotelach czy restauracjach. W niektórych pakietach assistance jest również opcja rezerwacji i opłacenia noclegu hotelu dla kierowcy i jego pasażerów. To bardzo wygodne i pomocne rozwiązanie.

  1. Wymiana opon

W czasie podróży opona może zostać przedziurawiona, złapać tak zwanego kapcia czy wręcz pęknąć. To bardzo niebezpieczne sytuacje, które wiążą się z ogromnym zagrożeniem dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Niesprawna opona powoduje, że auto znacząco traci sterowność, a to właśnie prosta droga do wypadku.

Mając ubezpieczenie assistance (zakupione np. na ubsy.pl), można sobie z tym łatwo poradzić. Wystarczy zadzwonić do swojego ubezpieczyciela i zgłosić zdarzenie, do którego doszło. Należy podać swoją lokalizację i oczywiście zatrzymać bezpiecznie samochód. Ubezpieczyciel w możliwie najkrótszym czasie sprowadzi pomoc i wymieni zniszczoną oponę. Dzięki temu można spokojnie kontynuować podróż.

  1. Wymiana szyby

Nawet mała rysa na szybie czy minimalne pęknięcie może doprowadzić do większego uszkodzenia. Poza tym kamyk może trafić w szybę po stronie kierowcy, co znacznie przeszkadza w obserwowaniu drogi. Taka rysa rozprasza i przez to kierowca może spowodować wypadek. Mając assistance, wystarczy zadzwonić do ubezpieczyciela i powiedzieć o zaistniałej sytuacji. Ubezpieczyciel skieruje do odpowiedniego warsztatu i pokryje koszty wymiany szyby. Co ważne, skieruje kierowcę do najbliższego miejsca względem tego, gdzie kierowca się znajduje. Chodzi o to, by do wymiany doszło jak najszybciej, bez zbędnej zwłoki.

Ubezpieczenie assistance to bardzo przydatne i praktyczne wsparcie dla każdego kierowcy. Pomaga w rozwiązaniu problemu zarówno z awaryjnym samochodem, jak i innymi kłopotami kierowcy i jego pasażerów.