5 rad jak bez stresu wyruszyć autem na wakacje

Dobre wakacje zaczynają się już w chwili rozpoczęcia podróży. Nawigacja i smartfon, które pozwalają dotrzeć na miejsce bezpiecznie i bez stresu to niezawodni pomocnicy wielu urlopowiczów. A jeśli nie używać każdego z tych urządzeń osobno, lecz pozwolić im współdziałać, pomoc ta może być jeszcze skuteczniejsza. Umożliwia to Volkswagen Car-Net. Dzięki poniższym pięciu wskazówkom wyjazd na wakacje okaże się łatwy i przyjemny.

Zaplanuj podróż w domu i prześlij informacje bezpośrednio do samochodu

Mazury czy słoneczne Włochy, Tatry czy daleka Hiszpania – wielu kierowców miejsca docelowe i dojazd do nich sprawdza najpierw w laptopie lub na tablecie. Wyszukiwanie tych samych adresów drugi raz w samochodowej nawigacji to zbędny wysiłek, ponieważ system multimedialny w aucie, komputer osobisty i smartfon mogą ze sobą współpracować. Dzięki Volkswagen Car-Net „Guide&Inform” wyruszając na wakacje, docelowe miejsce i dojazd do niego można zaplanować w domu, a dane w prosty sposób przesłać do komputera w samochodzie.

Wyszukuj niedrogie stacje paliwowe i wolne miejsca do parkowania

Nie zawsze droga jest celem. Kto marzy, by jak najszybciej znaleźć się na miejscu, na pewno nie chce tracić czasu po drodze na wynajdowanie niedrogich stacji paliwowych czy szukanie wolnych miejsc do zaparkowania. Car-Net „Guide&Inform” działający w trybie nawigacji pokazuje na ekranie samochodowych multimediów nie tylko najbliższy parking, lecz także na podstawie lokalnych informacji wskazuje liczbę wolnych miejsc oraz wysokość opłaty. Car-Net informuje ponadto nie tylko o tym, jak dojechać do najbliżej stacji paliwowej, lecz również podaje ceny paliwa, dzięki czemu kierowca może zadecydować, czy właśnie tam zechce zatankować auto.

Czy zamknąłem auto? Aplikacja Car-Net pozwala to sprawdzić

Czy zamknąłem samochód i wyłączyłem światła? Wielu kierowców zadawało sobie to pytanie siedząc już wygodnie w nadmorskiej restauracji. Korzystając z Car-Net „Security&Service” można się tym nie stresować i dzięki aplikacji po prostu sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Gdzie ja to auto zaparkowałem?! Car-Net zna drogę

Gdy jest się po raz pierwszy w nowym miejscu, niełatwo od razu zapamiętać drogę. Nie znaczy to jednak, że wracając do zaparkowanego samochodu trzeba błądzić. Dzięki „Security&Service” można sprawdzić w Car-Net aktualne miejsce postoju auta. Aplikacja w smartfonie w przejrzysty sposób wskaże miejsce i drogę do niego, nawet jeśli kierowca wcześniej nie zapisywał ich w urządzeniu.

Przyjemna temperatura w kabinie – i to już w chwili wsiadania do samochodu

Lato, słońce, upał – urlop naprawdę może być piękny, ale tylko wtedy, gdy za kierownicą wszelkie drogowe sytuacje bierze się na chłodno. To łatwe, jeśli klimatyzacja rozpocznie pracę jeszcze zanim pasażerowie zajmą miejsca w samochodzie. Przy pomocy Car-Net kierowca elektrycznego lub hybrydowego auta może ustawić dogodną temperaturę przed rozpoczęciem podróży – wystarczy, że skorzysta z komputera lub urządzenia mobilnego.