2 tys. km na jednym baku

Około 2000 km i spalanie na poziomie 2,2 l/100 km – to wyczyn niejakiego Gerharda Plattnera, Austriaka, uzyskany na trasie z Austrii do Dani za kierownicą Skody Fabii GreenLine II.

– Cały czas intensywnie pracujemy nad zmniejszeniem poziomu zużycia paliwa w naszych samochodach – powiedział członek zarządu Škoda Auto, odpowiedzialny za rozwój technologiczny, dr Eckhard Scholz. – Głównym celem tych wysiłków jest możliwość oferowania naszym klientom najnowocześniejszych technologii za przystępną cenę. Modele GreenLine drugiej generacji idealnie spełniają to założenie.

Ponowne tankowanie samochodu, podobnie jak cała wyprawa Plattnera, były nadzorowane przez międzynarodową organizację – International Police Motor Corporation (IPMC), która także opieczętowała wlew paliwa zanim Plattner wyruszył w trasę.

Gerhard Plattner tak skomentował tą niezwykle udaną wyprawę – Modele Skoda GreenLine to przykłady samochodów oferujących bardzo ekonomiczną jazdę. W świetle dzisiejszych cen paliwa, jest to niezmiernie ważne. Co więcej, zmniejsza się również zanieczyszczenie środowiska. Uzyskanie poziomu zużycia paliwa poniżej zdefiniowanych norm pokazuje, że poza producentami samochodów – także każdy kierowca może mieć tutaj swój wkład. Mają na to wpływ nawet najmniejsze szczegóły, wspomnę tylko o właściwym ciśnieniu w oponach.

Wycieczka z Austrii do Danii i z powrotem nie była pierwszą, w jaką udał się Gerhard Plattner Skodą GreenLine. Ten mistrz ekonomicznej jazdy brał udział w pierwszych testach wszystkich modeli GreenLine drugiej generacji.