136KM w Aveo? To możliwe!

Chevrolet chce wejść w segment małych hot hatch’y – usportowionych odmian niewielkich aut. Czy Aveo RS ma szansę na sukces?

rs2

Chevrolet zaprezentował właśnie sportową wersję modelu Scion, który w Polsce i Europie dostępny jest pod nazwą Aveo. Model ten znany był dotychczas ze swojej spokojnej, niczym nie wyróżniającej się linii. Najnowsza generacja pokazuje już jednak pazur. A wersja RS?

Młody gniewny?

Usportowiona wersja Aveo charakteryzować się będzie kilkoma elementami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Z przodu można zauważyć przeprojektowane lampy przeciwmgłowe. Z tyłu pojawiły się inne reflektory i spojler dachowy. Całości dopełniają 17-calowe felgi ze specjalnej linii RS. Hot hatch ma być dostępny w jednym z czterech kolorów nadwozia: czerwonym Victory, białym Summit, szarym Cyber Metallic lub czarnym Granite Metallic.

W środku samochodu pojawiła się nowa, sportowa kierownica spłaszczona w dolnej części. Kierowca ma siedzieć na wyprofilowanych fotelach, a także korzystać z aluminiowych nakładek na pedały. A co pod maską? Tam zasiadać ma 1,4-litrowa turbodoładowana jednostka benzynowa. Osiągać ma moc 136 KM i 200 Nm momentu obrotowego.

Sonic/Aveo zadebiutuje już w styczniu podczas Salonu Samochodowego w Detroit. W sprzedaży zaś pojawi się w przyszłym roku.

rs3

rs4