Zmiany w Insigni

Opel wprowadza zmiany w swojej flagowej limuzynie – Insigni. Będą nowe silniki i wyposażenie.

Od swojego debiutu Opel Insignia zdobył ponad 50 krajowych i międzynarodowych nagród, w tym szczególnie prestiżowy tytuł „Samochodu Roku”. Insignia nie może także narzekać na brak zainteresowania ze strony klientów – dotąd sprzedano ponad 400 000 egzemplarzy.

W ofercie Insigni pojawią się nowe jednostki napędowe, m.in. silnik benzynowy turbo ecoFLEX o mocy 140 KM i pojemności 1.4. W połączeniu z sześciostopniową manualną skrzynią biegów, technologią Start/Stop, wspomaganiem, aerodynamicznym poszyciem podwozia i oponami o niskim oporze toczenia, wykazywać ma bardzo małe zapotrzebowanie na paliwo. W porównaniu z poprzednią wersją silnika o takiej samej mocy 140 KM ale o pojemności 1,8l, zmniejszeniu uległo zużycie paliwa, a także poziom emisji CO2.

Kolejną nowością jest silnik turbo o pojemności dwóch litrów i bezpośrednim wtrysku paliwa w połączeniu z zaawansowanym napędem na cztery koła. Jest mocniejszy o 30 KM i legitymuje się teraz mocą 250 KM i momentem obrotowym 400 Nm (poprzednio 350 Nm). Silnik jest dostępny z sześciostopniową manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

W Insigni oferowane będą ponadto nowe systemy informacyjno-rozrywkowe Navi 600 i Navi 900 Europa. Zostały znacznie udoskonalone pod względem zakresu oferowanych opcji od poprzednich wersji opartych na CD lub DVD. Przede wszystkim, materiały związane z mapą są przechowywane na karcie SD, a mapy można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

W nowej Insigni dostępna będzie m.in. nowa przednia kamera wykorzystywana do rozpoznawania znaków drogowych i ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu. Funkcja Following Distance Indication dokonywać będzie stałego pomiaru w sekundach odległości dzielącej nas od samochodu jadącego z przodu. Z kolei funkcja Forward Collision Alert zapewniać będzie sygnał wizualny na zestawie wskaźników na tablicy przyrządów i alarm akustyczny ostrzegający kierowcę o bezpośrednio zagrażającej kolizji z samochodem jadącym z przodu.

Producent ma nadzieje, że zmiany te pozwolą utrzymać Insigni bardzo dobre wyniki sprzedaży.