Żel do pielęgnacji opon

pielegnacja-opon

Czarne i lśniące opony stanowią dopełnienie wyglądu auta. Natomiast widok szarej i wypłowiałej opony wskazuje na brak odpowiedniej pielęgnacji oraz postępujący proces starzenia się gumy. Odpowiednia konserwacja opon zwiększa ich żywotność oraz wpływa na zachowanie elastyczności ogumienia, dzięki czemu jest ono mniej podatne na pękanie.  

pielegnacja-oponNa rynku chemii motoryzacyjnej dostępne są produkty, które chronią oponę przed matowieniem, pękaniem czy starzeniem. Nowy produkt K2 SIGMA w odróżnieniu od innych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji ogumienia, ma konsystencję żelu, dzięki czemu nie spływa podczas aplikacji ze ściany bocznej opony na powierzchnię bieżnika. Przywraca oponom pierwotną barwę i nadaje im odpowiedni połysk. Z kolei powstała na ich powierzchni wodoodporna warstwa ochronna nie spływa podczas opadów deszczu.

Przed nałożeniem żelu ogumienie powinno być czyste i suche. Produkt nakłada się na dołączony aplikator i wciera w powierzchnię opony. Dla uzyskania większej trwałości można zastosować 2 warstwy preparatu, po upływie 5 minut od nałożenia pierwszej z nich – czyli do czasu jej utrwalenia na powierzchni opony. Produkt dobrze sprawdza się podczas pielęgnacji uszczelek oraz elementów plastikowych.

Zestaw zawiera: mleczko do opon 500 ml oraz aplikator do nakładania produktu. Orientacyjna cena: 17,00 PLN