Zabezpiecz uszczelki przed zimą

zabezpiecz-uszczelki-przed-zima

Gdy temperatura spadnie poniżej zera przymarznięte uszczelki mogą utrudnić dostęp do samochodu. Warto zatem przy pomocy dedykowanych produktów zadbać o zabezpieczenie uszczelek – szczególnie przed nadejściem pierwszych mrozów. Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, zwłaszcza, gdy spieszy nam się do pracy, a samochód odmawia współpracy.

Zapobiegaj

zabezpiecz-uszczelki-przed-zima

Opady deszczu, duża wilgotność powietrza czy ujemne temperatury – to niektóre z niekorzystnych warunków dla uszczelek. Gumowe elementy, w których zebrała się woda, przy ujemnej temperaturze zaczynają przymarzać. Chcąc otworzyć drzwi od samochodu pojawia się problem. Szarpiąc je można uszkodzić uszczelki, które się kruszą i rozrywają, a w konsekwencji ich szczelność maleje. Aby woda nie przedostała się do wnętrza pojazdu warto stosować środki zapobiegawcze.

Odpowiedni środek

Produkty na bazie silikonu takie jak np. K2 Sil nie tylko zabezpieczają uszczelki przed przymarzaniem, ale również zapewniają gumowym elementom ochronę przed kruszeniem i pękaniem w ujemnych temperaturach. Posiadają także właściwości pielęgnujące: nabłyszczają i wzmacniają kolor uszczelek nie przyciągając przy tym brudu i kurzu. Uodparniają gumowe elementy na temperatury od -50°C do +250°C oraz szkodliwe działanie wody. Środki tego typu są łatwe w aplikacji. Wystarczy spryskać nimi wybrane powierzchnie a ewentualny nadmiar zetrzeć czystą szmatką. W przypadku, gdy uszczelki są wilgotne koniecznie przed użyciem produktu należy osuszyć wszystkie gumowe elementy miękką szmatką, ponieważ produkty na bazie silikonu nie utrzymują się na mokrej powierzchni. W celu zapewnienia ciągłej ochrony i podwyższenia skuteczności należy stosować je regularnie. Takie produkty możemy wykorzystać nie tylko przy gumowych elementach w samochodzie takich jak uszczelki: drzwi, szyb, bagażnika, ale również w domu np. przy roletach, zamkach, przyrządach do ćwiczeń czy przemyśle np. przy maszynach i urządzeniach.

Niewielkim nakładem pracy i jednocześnie niskim kosztem można uniknąć niepotrzebnego stresu, straconego czasu i kosztów związanych z naprawą. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji nie będziemy musiały się już martwić o gumowe elementy w naszych samochodach.

K2 Sil 300 ml – cena ok. 11 zł