Y-greki wolą hybrydy?

Hybryda lepsza od muscle car? Młodzi mieszkańcy USA wolą cichego Priusa od charakterystycznego bulgotu. Chwilowy kryzys czy pokoleniowa zmiana?

Rock jest melodyjny prawie tak jak pop, Chiny chcą prześcignąć USA, a współczesna amerykańska młodzież od rodzimych muscle cars woli hybrydy. Takie są wyniki badań firmy Deloitte.

Elektryczny? Nie, dziękuję

Sześć na dziesięciu nastolatków reprezentujących pokolenie przełomu wieków preferuje samochód z napędem hybrydowym. Być może w kolejne odsłonie Transformersów Bumblebee będzie Priusem. Gorzej jest za to z samochodami elektrycznymi – zaledwie 2% ankietowanych gotowych byłoby rozważyć tego typu zakup. Badanie przeprowadzono na próbie 1,5 tys osób, które urodziły się w latach 1946-2000. Wśród nich istotną rolę odgrywają gusta tzw. generacji milenijnej (Generation Y), czyli osób, które urodziły się w latach 1980-2000. W najbliższej przyszłości to właśnie te osoby będą najbardziej prężnymi konsumentami.

Czego chcą Y-greki

Okazuje się, że pokolenie Y dostrzega w hybrydach przyszłość motoryzacji. Może być to związane z aktualną sytuacją rynkową, która zwraca uwagę na sens stosowania ekonomicznych rozwiązań, bliższych teorii zrównoważonego rozwoju, a nie agresywnego konsumpcjonizmu. Mówiąc wprost – współcześni konsumenci obserwując niestabilność gospodarczą (i jednocześnie wystawieni na bombardowanie informacjami marketingowymi o hybrydach) zaczynają postrzegać ten segment jako naturalną konsekwencję zmieniającego się świata. Biorąc pod uwagę, iż w USA żyje ok. 80 mln przedstawicieli generacji Y, można wysnuć wniosek, iż hybrydy złote czasy mają jeszcze przed sobą.

źródło: mototarget.pl