Wreszcie jest – nowe BMW Serii 1

BMW długo budowało napięcie przed zaprezentowaniem nowej Serii 1. Wczoraj wieczorem w końcu pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia i niewielka ilość danych.

Jak na razie pokazano tylko wersję 5-drzwiową, choć wiadomo, że pojawi się także odmiana 3-drzwiowa. Seria 1 wyraźnie odżyła, zyskała nowe, świeższe linie, a przy tym zachowało swój elegancki styl.

5-drzwiowe nadwozie jest o 85 mm dłuższe (przy dłuższym o 30 mm rozstawie osi), a także o 17 mm szersze. Dzięki temu samochód zyskał na przestronności we wnętrzu, które ma być jeszcze bardziej komfortowe, m.in. dzięki nowym materiałom.

Dla osób pragnących się wyróżniać dostępne będą linie wyposażeniowe BMW Sport Line i BMW Urban Line, dzięki, które pozwolą na dowolne personalizowanie swojej nowe BMW Serii 1.

Po raz pierwszy wszystkie silniki wyposażone będą w technologię TwinPower Turbo. Pod maskę trafić ma pięć jednostek: 1,6-litrowe ‘benzyniaki’ o mocy 136 KM oraz 170 KM, a także dwulitrowe wysokoprężne o mocy 116 KM, 143 KM i 184 KM. W późniejszym czasie do gamy silników dołączy także 1,6 EfficientDynamics z ośmiobiegową skrzynią biegów i systemem Start/Stop.