W czasie jazdy dzieci się nudzą… najlepsze gry na telefon

Dzieci coraz częściej korzystają z naszych telefonów w celach rozrywkowych. Co gorsza, są nawet lepsze w ich obsłudze niż my. Samodzielnie potrafią pobrać grę, przy której potem spędzają długie godziny. Szczególnie w podróży, kiedy potrzebujemy chwilę skupienia pozwalamy najmłodszym na nielimitowaną rozrywkę na ekranie smartfona. Specjalnie na okoliczność wakacji i wzmożone zainteresowanie grami przygotowaliśmy swoiste zestawienie tego, w co najczęściej bawią się młodzi internauci.

W co bawią się nasze dzieci?

Do wyboru jest wiele różnorakich gier, poza podziałem na kategorie, popularne „strzelanki”, gry logiczne, zręcznościowe itp., warto wspomnieć, że są też płatne i bezpłatne. Aplikacja może kosztować symboliczne 2, 3, 5 złotych, jednak także i 15, 20 i więcej. Może warto zwrócić uwagę na to, czy mamy przyporządkowaną do App Store kartę kredytową.  Jeśli zweryfikowaliśmy ją, podając dane w aplikacji np. Google Play dziecko może poradzić sobie z zakupem bez większych problemów.

Instalacja

Producenci aparatów zadbali o to, żeby instalacja była dziecinnie prosta. Wchodząc do odpowiedniego, czy to Androidowego, czy Iphonowego sklepu każdą aplikację pobieramy intuicyjnie. Nasze telefony mają też wgraną aplikację, która zazwyczaj nazwana jest sklepem, nie musimy wiec szukać go w internecie. Zwróćmy, więc uwagę na to, czy mamy na wyświetlaczu ikonę App Store lub Google Play, całą resztę zrobi za nas dziecko.

Teraz, kiedy aplikacja się uruchomiła trzeba będzie dokonać wyboru. Dostępna jest niezliczona wręcz ilość aplikacji, każda z nich jest po krótce opisana, gracze dodają też swoje recenzje. Przed instalacją warto je przeczytać, żeby nie tracić czasu na coś, co za chwilę będziemy zmuszeni kasować.

Bestsellery

Ostatnimi czasy prym w sieci wiodą Wormsy, gra polega na strzelaniu i wymaga zręczności. Wybierają ją młodsze dzieci oraz czasami także ich ojcowie. Ma wiele wersji, co chwilę wchodzą jakieś ulepszenia oraz nowe poziomy. Pierwowzorem tej aplikacji była oczywiście gra na komputer PC, nie jest to, więc nieznana zupełnie aplikacja.

„Where’s My Water?” to pozycja dla tych, którzy lubią łamigłówki. Ściągnęło ją już ponad 130 000 osób! Za symboliczną kwotę nieco ponad 3 złotych rozrywka na długie godziny, co ważne nie polega tylko na walce z wrogimi obiektami, jednak wymaga trochę wysiłku intelektualnego.

Już ponad 120 000 osób przetestowało popularne wyścigi samochodowe, Asphalt 7: Heat. Doceniona szczególnie za grafikę, polecamy entuzjastom szybkiej jazdy.

Minecraft to ulubiona aplikacja wśród dzieci moich znajomych. Rodzice twierdzą, że rozwija wyobraźnię, prawie 100 000 graczy dało jej 5 punktów w 5-cio stopniowej skali ocen. Jeśli macie ochotę zobaczyć, jakie miejsca są najlepsze, żeby zagrać w Minecraft polecamy film: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mojang.minecraftpe&hl=pl

Gry bezpłatne

Można je instalować bez opamiętania, nie zubożą naszej kieszeni, jednak nie zawsze warto tracić na nie czas. Wybranie czegoś interesującego zajmie chwilę, zobaczmy więc, co polecają internauci.

gry-na-telefon

Angry Birds, gra zręcznościowa z elementami logiki, ponad milion ocen i przynajmniej tyle ściągnięć. To już prawdziwy klasyk. Powstała masa wersji, poziomów, do tego z grą związany jest cały przemysł. Można kupić pluszaki, breloczki i naklejki z głównymi bohaterami.

Także chętnie wybieraną grą jest Fruit Ninja. Nie wymaga żadnej inwencji, ani też pomysłowości, za to bawi i zapewnia rozrywkę na dłuższy czas. W jak najkrótszym czasie należy uporać się z jak największą ilością owoców. Mając do dyspozycji ostre narzędzie przecinamy banany, ananasy i pomarańcze. Fakt, fabuła nie jest porywająca, jednak sama gra niepokojąco wciąga.

Z ciekawszych, logicznych rozgrywek warto zwrócić uwagę na 1000 Doors. Gra cieszy się dużym zainteresowaniem a zawarte w niej zagadki nie są proste. Na youtube oraz w internecie można już znaleźć podpowiedzi do poszczególnych poziomów. Polecana trochę starszym dzieciom.

Młodsi mogą pobawić się w Cut the Rope, także grę logiczną o bardzo przyjemnym interface.

Gry na telefony komórkowe może nie porażają grafiką, nie są też za bardzo skomplikowane, mają, bowiem zapewnić rozrywkę na jakiś, określony, zazwyczaj krótki czas. Przedstawione przez nas pozycje nie zawierają przemocy, są, więc bezpieczne dla dzieci, sprawią trochę radości i pozwolą zapomnieć o nudzie w samochodzie.

Tekst: Kasia Kwiecińska