Volkswagen Jetta – nowe oblicze

Do sprzedaży w Europie wchodzi Volkswagen Jetta z bardziej ekskluzywnym wykończeniem i wyposażeniem oraz z oszczędniejszymi silnikami. W Polsce ceny nowej Jetty zaczynają się od 69 290 zł.

Do sprzedaży w Europie wchodzi Volkswagen Jetta z bardziej ekskluzywnym wykończeniem i wyposażeniem oraz z oszczędniejszymi silnikami. W Polsce ceny nowej Jetty zaczynają się od 69 290 zł.

Jetta, która od 1979 roku znalazła blisko 14 milionów nabywców, jest jednym z najpopularniejszych sedanów na świecie. Tylko w ubiegłym roku Volkswagen przekazał klientom 925 tysięcy egzemplarzy tego modelu. Jetta należy do najczęściej sprzedawanych Volkswagenów na świecie. W USA już od dziesięcioleci jest najpopularniejszym autem ze znaczkiem VW.

Nowa Jetta, charakteryzuje się nową stylizacją przodu i tyłu nadwozia (z opcjonalnymi reflektorami bi-ksenonowymi i z diodowymi światłami z tyłu). Specjaliści od aerodynamiki o 10 procent poprawili wartość współczynnika oporu powietrza w porównaniu ze współczynnikiem oporu powietrza dotychczasowego modelu. Dzięki nowym oponom zmniejszyły się opory i szumy toczenia. Eksperci od elektroniki opracowali dla nowej Jetty systemy wspomagające (Blind Spot Monitor, Front Assist i Rear Traffic Allert). Za sprawą licznych, niewidocznych zmian w konstrukcji nadwozia poprawiły się wyniki samochodu w testach zderzeniowych – auto już zdobyło 5 gwiazdek w teście US-NCAP. Ponadto, spodziewane jest uzyskanie bardzo dobrego wyniku również w wymagającym teście zderzeniowym – IIHS Small Overlap.

Styliści wnętrza zadbali o to, aby ten popularny model Volkswagena był teraz jeszcze bardziej elegancki i komfortowy. W Europie nowa Jetta jest oferowana z trzema silnikami TSI i z dwoma TDI do wyboru. Silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny mają pojemność 1,2 l lub 1,4 l i osiągają moc – odpowiednio – 77 kW/105 KM oraz 92 kW/125 KM i 110 kW/150 KM. Turbodiesel o pojemności 2,0 l dysponuje mocą 81 kW/110 KM lub 110 kW/150 KM. Na rynku amerykańskim nowa Jetta jest oferowana z silnikiem TDI Clean Diesel nowej generacji oraz w wersji hybrydowej, w której łączna moc zespołu napędowego wynosi 170 KM (Jetta Hybrid jest oferowana również w Niemczech).

Trzy wersje wyposażenia

Na rynku polskim Jetta będzie dostępna w trzech wersjach wyposażenia: Trendline, Comfortline i Highline. Wyposażenie podstawowej wersji obejmuje m.in.: system ESC, czołowe oraz boczne poduszki powietrzne z przodu, kurtyny powietrzne, radio RCD 210, system Start-Stop, klimatyzację Climatic, komputer pokładowy oraz dojazdowe koło zapasowe. Najbogatsza wersja highline posiada dodatkowo przyciemniane szyby, reflektory przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów, kierownicę multifunkcyjną, sportowe fotele, system rozpoznający zmęczenie kierowcy, dwustrefową, automatyczną klimatyzację, tempomat oraz czujnik deszczu.

Źródło: Volkswagen