Uwaga pęknięta szyba!

uwaga-peknieta-szyba

Nawet jeśli wydaje nam się, że uszkodzenie nie ogranicza naszej widoczności nie oznacza to, że policjant nie wlepi nam mandatu podczas kontroli.

Może się zdarzyć każdemu

uwaga-peknieta-szyba

Wystarczy moment, a na naszej szybie pojawia się nieestetyczne pęknięcie. Najczęściej jest spowodowane odpryskiem kamyków spod kół samochodu przed nami, ale „winowajcą” równie dobrze może być grad lub znalezienie się po prostu w niewłaściwym miejscu o nieodpowiedniej porze. Jednak w przypadku przedniej szyby nie można bagatelizować nawet najmniejszego odprysku, gdyż każdy rodzaj jej uszkodzenia może skończyć się mandatem w wysokości nawet 200 złotych, czego potwierdzenie można znaleźć na wielu internetowych forach (i zapewne wśród znajomych).

Zaawansowana wiekiem

Jeżeli nasze auto nie jest pierwszej młodości i zostało wyprodukowane przed 1995 rokiem to należy do sprawy podejść wyjątkowo poważnie. W starszych samochodach bowiem szyby nie mają powłoki zapobiegającej „wysypaniu się” szyby do środka, co może być szczególnie niebezpieczne podczas jazdy.

Nie ryzykuj!

Jeżeli przydarzy nam się przykra niespodzianka pod tytułem „pęknięta szyba” powinnyśmy jak najszybciej wybrać się do specjalisty, aby zajął się usterką. Jeżeli to niewielki odprysk, który nie zasłania widoczności – możemy jechać same. Jeśli jednak uszkodzenie jest znaczne poprośmy kogoś o odholowanie – wtedy unikniemy kolejnego wydatku związanego z kosztami mandatu.