Pomoc drogowa – co mogą nam zaoferować najlepsze firmy?

holowanie

holowanieBranża motoryzacyjna w Polsce rozwija się bardzo prężnie, nie dziwi więc, że każdego roku przybywa firm oferujących usługi pomocy drogowej. Firmy te zajmują się holowaniem i transportowaniem pojazdów, jednak zakres oferowanych przez nie usług jest znacznie szerszy. Czego możemy oczekiwać od pomocy drogowej? Kiedy warto się z nią skontaktować?

Co oferuje nam pomoc drogowa?

Głównym zadaniem firm specjalizujących się w pomocy drogowej jest holowanie i transportowanie samochodów, a także innych pojazdów (które w wyniku uszkodzenia lub innego problemu nie są w stanie samodzielnie poruszać się po drogach).

Warto zdawać sobie sprawę, że pomoc drogowa pomaga kierowcom wyjść z opresji także w innych sytuacjach. Jeżeli usterka nie jest poważna i można ją naprawić bez konieczności holowania auta na lawecie, wiele firm świadczących usługi pomocy drogowej może rozwiązać problem na miejscu (co wiąże się z niższymi kosztami, a dodatkowo pozwala zaoszczędzić czas).

Gdy wiemy, że nasze auto jest poważnie uszkodzone i wymaga przewiezienia do warsztatu, możemy oczekiwać, że pomoc drogowa, z którą współpracujemy dostarczy nam samochód zastępczy, dzięki któremu będziemy mogli kontynuować podróż. Inną coraz częściej spotykaną usługą jest zapewnianie klientom noclegu w hotelu, gdy pojazd zepsuł się wieczorem, w odległości większej niż 100 km od domu.

Firma zajmująca się pomocą drogową może dowieźć nam paliwo, jeżeli go nam zabraknie. Możemy liczyć również na wypompowanie nieodpowiedniego paliwa i zatankowanie innego. Pomoc drogowa dostarczy nam opony zimowe, pomoże również w takich czynnościach jak wymiana koła.

W zakres usług większości firm specjalizujących się w pomocy drogowej wchodzi awaryjne uruchamianie pojazdu i awaryjne otwieranie samochodu. Pomoc drogowa może przewieść na lawecie maszyny budowlane (gdy trzeba je szybko dostarczyć na plac budowy) lub maszyny rolnicze.

Ekspert z Krakowa – czym charakteryzuje się dobra pomoc drogowa?

Specjalista z firmy świadczącej usługi pomocy drogowej z Krakowa przekonuje, że dobra pomoc drogowa musi oferować nam znacznie więcej niż tylko szeroki zakres usług. Zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie współpracy z taką firmą, musimy koniecznie upewnić się, że jest ona dostępna dla swoich klientów przez 24 godziny na dobę. Jest to niezwykle ważne, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć w jakich okolicznościach, i o której godzinie zepsuje się nasze auto.

Ważne jest też, żeby upewnić się czy pomoc drogowa świadczy usługi w całym kraju (jest to bardzo istotne z punktu widzenia kierowców, którzy często jeżdżą w długie trasy). Dodatkowo sprawdźmy, czy firma, z którą podejmujemy współpracę ma możliwość wywiązania się ze swojej oferty w dowolnym momencie. Jest to możliwe jedynie w przypadku przedsiębiorstw dysponujących dużą flotą samochodów, posiadających swoje oddziały w różnych częściach kraju. Pamiętajmy, że pomoc drogowa w pewnych okresach ma mnóstwo pracy. W święta lub w momencie, gdy spada pierwszy śnieg (a który wielu kierowców nie jest przygotowanych) – dostaje ogromną ilość telefonów. Istnieje poważne ryzyko, że małe firmy w kryzysowych momentach nie będą miały zasobów potrzebnych do obsłużenia dużej ilości klientów.

Pracownik pomocy drogowej z Krakowa radzi również, żeby przed nawiązaniem współpracy z daną firmą upewnić się, czy posiada ona pozytywne opinie kierowców, którzy mieli już okazję korzystać z jej usług. Sprawdźmy też jak długo dana pomoc drogowa działa na rynku (tylko firmy prowadzące działalność przez długi czas i cieszące się dobrymi opiniami są warte zaufania).

Pomoc Drogowa Kraków, Holowanie Piotra Wysockiego 30, 31-310 Kraków

https://pomoc-drogowa-krakow.pl/